قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

روش‌های تقویت مژه و ابرو؛ از جراحی تا ترفندهای خانگی

رشد مژه و ابرو

روش‌های تقویت مژه و ابرو؛ از جراحی تا ترفندهای خانگی

محتوای جدول

 اگر دنبال راهی هستید که رشد مژه و ابروهای‌تان را سریع‌تر کنید یا آن‌ها را تیره‌تر و ضخیم‌تر کنید، این مطلب را تا انتها بخوانید.

هزاران نفر در اینترنت به دنبال راهی جادویی برای زیاد کردن رشد مژه و ابرو هستند؛ مخصوصا این روزها که ابروهای ضخیم دوباره مد شده‌ است. ممکن است شما هم چیزهای مختلفی در اینترنت خوانده باشید، ولی باید بگویم هیچ راهی وجود ندارد که یک شبه مژه‌ها و ابروها‌ی پرپشت و بلند پیدا کنید. با این حال اگر کمی حوصله کنید، با روش‌های مختلفی که وجود دارد، می‌توانید بعد از یک تا سه ماه، به مژه‌ها و ابروهایی که می‌خواهید برسید.

 

چرا مژه و ابرو تا این اندازه مهماند؟

چشم‌ها مهم‌ترین عضو صورت‌اند. اولین عضوی که در صورت، توجه انسان را به خودش جلب می‌کند، چشم‌ها هستند. مژه‌ها نیز به خاطر زیباتر کردن چشم، و ابروها به دلیل قاب کردن چشم‌ها، عضوهای مهم بعدی‌اند.

رفتارشناسان ارتباط جالبی بین چهره نوزادان و سبک‌های آرایشی پیدا کرده‌اند. آن‌ها می‌گویند نوزادان معمولا پیشانی بلند، چشم‌های درشت و چانه‌هایی کوچک دارند. به همین دلیل، چشم‌های درشت در نظر انسان، همان مهربانی، معصومیت و جذابیت کودکی را تداعی می‌کند. به عبارتی، ابروهای کشیده و مژه‌های بلند و انواع آرایش‌های چشمی که به بزرگ‌تر شدن چشم می‌انجامد، در خود حس مثبت‌اندیشی، صداقت، مهربانی و گرما را مخابره می‌کنند.

علاوه بر اینکه مژه‌های بلند با هر بار پلک زدن، توجه بیشتری به خود جلب می‌کنند، بلندی و سیاهی آن‌ها، سفیدی چشم را برجسته‌تر می‌کند. به همین دلیل چشم‌ها را بازتر نشان می‌دهد و چهره‌ای روشن و شاداب به شما می‌بخشد. ابروهای مرتب و ضخیم نیز چشم را درشت‌تر نشان می‌دهد.

همه این‌ها در کنار هم باعث شده است زنان زیادی به دنبال راه‌هایی برای بلندتر و پرتر کردن مژه‌ها و ابروها باشند.

 

علت ریزش آنها چیست؟

قبل از اینکه بدانیم چه چیزهایی به رشد مژه و ابرو کمک می‌کند، خوب است علت ریزش مژه و ابرو را بدانیم. یکی از علت‌های اولیه ریزش مژه و ابرو، فازهای طبیعی رشد مو هستند. پیاز مو وقتی به حالت استراحت در می‌آید، تار مو جدا می‌شود. به طور متوسط در هر روز ممکن است بین یک تا ۵ مژه را از دست بدهید. هر بار تار مویی می‌افتد، بین ۶ تا ۱۰ هفته طول می‌کشد تا دوباره یک تار جدید جایگزین آن بشود.

 

 

غیر از چرخه طبیعی حیات، عوامل دیگری هم وجود دارد که می‌توان باعث ریزش مژه و ابروها شود:

_ استرس یکی از عواملی است که بر ارگان‌های مختلف بدن اثر سوء دارد و می‌تواند باعث ریزش موها، ابروها و مژه‌ها شود.

_ بیماریهای غدد درونریز یا سیستمیک؛ مثل مشکلات تیروئید، آلوپسی آره آتا (ریزش سکه‌ای)، لوپوس و … نیز ممکن است سبب ریزش مو و ابرو شود.

_ اختلالات تغذیهای از علت‌های دیگر ریزش مژه و ابرو است. کمبود پروتئین، آهن و بیوتن می‌تواند ریشه موها را تضعیف کند.

_ برخی عفونتها مثل سیفلیس، ویروس تب خال، جذام و عفونت‌های قارچی و انگلی هم می‌تواند ریزش مژه‌ها و ابروها را در پی داشته باشد.

_ حساسیت به لوازم آرایشی مثل ریمل، خط چشم، مداد ابرو و مداد چشم یکی دیگر از دلایل ریزش مژه و ابروست. از تأثیر اکستنشن زیاد مژه بر ریزش آن هم نباید غافل بود.

_ بیماریهای ژنتیکی، مثل اهلرز-دنلوس، اریترودرمی اکتیوزی، کریپتوفتالموس و دیسپلازی اکتودرمال هم مشکلاتی برای مژه ایجاد می‌کنند.

 

مراقبتهای مژه و ابرو

اولین نکته‌ای که در ارتباط با رشد مژه و ابرو باید به آن توجه کرد، توجه به سلامت مژه و ابرو است. برای اینکه مژه‌ها و ابروهایی سالم داشته باشید، آن‌ها را تمیز نگه دارید و اجازه ندهید مواد آرایشی برای مدتی طولانی روی تارها و ریشه‌های مژه و ابرو بماند.

از پاک‌کننده‌های آرایشی ملایم استفاده کنید و ریمل‌هایی را که راحت‌تر پاک می‌شوند انتخاب کنید. یادتان باشد که ریمل‌های معمولی، برای سلامت مژه‌ها از ریمل‌های ضد آب بهترند.

چشم‌های‌تان را نمالید و از فر مژه زیاد استفاده نکنید، چون باعث شکستگی مژه و کشش ریشه‌ها می‌شود. چسب مژه نیز به مژه‌ها آسیب می‌زند. در واقع تمام این روش‌هایی که به عنوان راه‌حل‌های سریع برای رشد مژه استفاده می‌شوند، در درازمدت به مژه‌ها آسیب می‌زنند.

زیاد از مداد ابرو استفاده نکنید. برای تقویت رشد ابروها، یک سال به آن‌ها دست نزنید. درست است که اصلاح نکردن ابرو برای مدت طولانی ممکن است برای‌تان سخت باشد، ولی اگر به مدت ۱۲ ماه، از کندن موهای ابرو و یا استفاده از تیغ برای اصلاح ابرو خودداری کنید و در این مدت ابروها را با روغن‌های گیاهی تقویت کنید، ابروهایی سالم و قوی خواهید داشت.

مژه‌ها و ابروها را همیشه پاکیزه نگه‌دارید و هر روز با یک برس یا مسواک، آن‌ها را شانه بزنید تا با افزایش خون‌رسانی به فولیکول‌ها، رشدشان بیشتر شود.

و همیشه به یاد داشته باشید که از استرس دوری کنید.

 

مژه و ابرو

روشهای تقویت رشد مژه و ابرو

برای تقویت مژه و ابرو راه‌های متعدد و زیادی وجود دارد که هر کس به فراخور سلیقه، امکانات و شرایطی که دارد، می‌تواند یکی را انتخاب کرده و تا رسیدن به نتیجه نهایی، به آن ادامه بدهد. روش‌های تقویت ابرو را می‌توان به شش دسته کلی تقسیم کرد:

۱. اعمال جراحی مژه و ابرو

۲. داروهای رشد مژه و ابرو

۳. افزونه‌‌های موقت مژه و ابرو

۴. رژیم غذایی برای تقویت مژه و ابرو

۵. روتین‌های روزانه برای تقویت مژه و ابرو

۶. روغن‌های گیاهی مؤثر بر رشد مژه و ابرو

 

۱. اعمال جراحی

کاشت یا پیوند مژه:

کاشت مژه‌ی دائمی یا Transplant یک روش جراحی با دقت بالاست که در آن موهای مشابه مژه در سر را به مژه‌ها پیوند می‌زنند. این عمل حدود ۲ ساعت طول می‌کشد و به دو هفته مراقبت نیاز دارد.

در عمل کاشت مژه، بین ۲۵ تا ۵۰ تکه مو، در ردیف‌های بالایی چشم پیوند زده می‌شود. اگر این عمل به خوبی انجام شود، مژه‌های پیوندی به صورت طبیعی رشد می‌کند.

این روش برای کسانی که در اثر سوختگی یا شیمی‌درمانی و یا بیماری‌های دیگر مژه‌های خود را از دست داده‌اند و همچنین برای کسانی که به صورت ژنتیکی مژه‌های کم‌پشتی دارند، روش درمان خوبی است.

معایب پیوند مژه را می‌توان رشد زیاد موهای پیوندی نسبت به مژه‌های طبیعی دانست که هر چند وقت یک‌بار باید آن‌ها را کوتاه کرد. گاهی پلک‌ها به پیوند واکنش نشان داده، دچار تورم، سوزش و کبودی می‌شوند. گاهی نیز به دنبال پیوند مژه، مژه‌های خود فرد بر اثر جراحی، دچار ریزش می‌شود.

 

کاشت یا پیوند ابرو:

پیوند ابرو به چند روش مختلف صورت می‌گیرد. در این اعمال جراحی، فولیکول‌های مو از پشت سر یا بالای گوش جدا شده و در محل رویش موهای ابرو، پیوند زده می‌شود. پیوند به روش FUT، FUE، نیو گرافت و SUT و… می‌تواند انجام شود.

در بعضی از این روش‌ها، یک قسمت از پوست پشت سر فرد برداشته شده، سپس موهای آن را به همراه فولیکول‌هایش جدا کرده و به ابروها پیوند می‌زنند. این روش نیازمند بیهوشی کامل است.

در روش‌های دیگر که تکنیک‌های جدیدتری دارند، به جای برداشتن بخشی از پوست سر، فولیکول موها از پوست بیرون کشیده می‌شود. از آنجا که فولیکول‌های موی سر، دارای تارهای بیشتری نسبت به فولیکول ابرو است، لازم است زیر میکروسکوپ، فولیکول‌های سر دو قسمت شده، سپس با توجه به جهت رویش موهای ابرو، پیوند زده شود.

این روش‌ها معمولا بدون بیهوشی کامل انجام می‌شود و بین ۲ تا ۶ ساعت زمان می‌برد. نتیجه کامل عمل، بعد از حدود چهار ماه مشخص می‌شود.

مزیت پیوند ابرو این است که چون از موهای خود فرد برای پیوند استفاده می‌شود، ابرو ظاهری طبیعی دارد.

از معایب این روش جراحی این است که احتمال دارد بعضی از موهای پیوند زده شده رشد نکنند. گاهی بدن فولیکول پیوندی را رد می‌کند و عمل جراحی نیاز به تکرار پیدا می‌کند. در بعضی از این اعمال جراحی، احتمال خونریزی شدید، آسیب عصبی، ابتلا به عفونت و بروز جای زخم وجود دارد.

 

۲. داروهای مناسب رشد :

برای رشد مژه و ابرو محلول‌ها، کرم‌ها و سرم‌های بسیار زیاد و متفاوتی در بازار وجود دارد که یکی از معروف‌ترین آن‌ها لاتیس (Latisse) است که ماده مؤثره آن بیماتوپروست است. در آزمایش‌ها ثابت شده است بیماتوپروست رشد مژه و ابروها را بیشتر کرده، آن‌ها را ضخیم‌تر و تیره‌تر می‌کند. این ماده کمک می‌کند فولیکول، مدت زمان بیشتری در مرحله رشد بماند.

نکته مهمی که در انتخاب داروهای تقویتی مژه و ابرو وجود دارد این است که برای تهیه آن‌ها حتما باید با پزشک مشورت کنید. چون محتویات آن‌ها متفاوت است و بسیاری از آن‌ها فقط تا زمانی نتیجه‌بخش هستند که ازشان استفاده می کنید؛ در حالی‌که می‌توانند در درازمدت آسیب‌های جدی وارد کنند و حتی به محض متوفف کردن مصرف‌شان، باعث ریزش مژه و ابرو یا ضعیف شدن ریشه‌ی موها شوند.

 

۳. افزونه‌‌های موقت:

اکستنشن مژه و ابرو:

اکستنشن مژه و ابرو یکی از راه‌های زیاد کردن تعداد موهای ابرو و مژه و بلندتر نشان دادن مژه است. در این روش، از نوعی الیاف بسیار نازک استفاده می‌شود. الیافی که برای اکستنشن ابرو استفاده می‌شود نازک‌تر از الیافی است که در اکستنشن مژه استفاده می‌شود.

این تارهای مصنوعی که از نظر ظاهری بسیار شبیه به موهای طبیعی مژه و ابرو است، توسط یک چسب پزشکی شفاف، مستقیما روی پوست چسبانده می‌شود. این روش نسبتا سریع و بدون درد است.

اکستنشن مژه نسبت به مژه‌ی مصنوعی ماندگاری بیشتری دارد و بسیار طبیعی‌تر است و مراقبت از آن آسان‌تر است. اکستنشن ابرو نیز نسبت به میلکروبلیدینگ طبیعی‌تر است و دچار تغییر رنگ یا اسکار نمی‌شود.

اما از معایب اکستنش می‌توان به ماندگاری کوتاه آن اشاره کرد. اکستنشن مژه و ابرو ماندگاری یک ماهه دارد و دائمی نیست. و اگر شخصی که اکستنشن را انجام می‌دهد به اندازه کافی مهارت نداشته باشد، ممکن است مژه‌های بالا و پایین را به هم بچسباند و موجب از دست رفتن مژه‌های خودتان شود.

به علاوه، چسبی که مژه‌کار از ان استفاده می‌کند، ممکن است وارد چشم شده و موجب عفونت و آلرژی و حتی نابینایی شود. بعضی افراد به چسبی که برای این کار استفاده می‌شود، آلرژی دارند.

اکستنشن نیاز به مراقبت دارد و لازم است هر دو یا سه هفته، برای ترمیم به سالن بروید.

اکستنشن مژه

 

لیفت و لمینت ابرو و مژه:

لیفت و لمینت ابرو و مژه، تغییر حالت دادن ابروهاست که به سمت بالا فرم‌دهی می‌شوند تا ابروها و مژه‌ها پرپشت‌تر، ضخیم‌تر و مشکی‌تر دیده شوند.

لیفت ابرو می‌تواند نیاز به انجام میکروبلیدینگ را منتفی کند و لیفت مژه نیاز به استفاده از فرمژه را پاسخ می‌دهد.

لیفت، عمل حالت دادن ابروها و مژه‌هاست و لمینت، کراتینه کردن و تقویت آن‌هاست. مواد لمینت دارای پیگمنت‌های رنگی است و به همین دلیل موجب ضخیم‌تر شدن مژه و ابرو می‌شود.

لیفت و لمینت بین یک تا دو ماه ماندگاری دارد و ۲۴ ساعت بعد از انجام لیفت می‌توان دوش گرفت و نتیجه اصلی کار را مشاهده کرد.

 

عوارض لیفت و لمینت:

در لیفت و لمینت حتما به مراکزی که در این کار تبحر دارند مراجعه کنید. چرا که استفاده از مواد نامرغوب می‌تواند موجب سوختن موهای ابرو و مژه و یا حتی ریزش آن‌ها بشود. ایجاد حساسیت پوستی، تورم و قرمزی در اطراف ابرو، پوسته پوسته شدن پوست زیر ابرو، خارش و ایجاد برآمدگی در ابروها می‌تواند از عوارض لیفت و لمینت باشد.

لیفت ابرو به چند روش جراحی هم انجام می‌شود که در این روش‌ها، حالت ابروها را با کشیدگی‌هایی که روی پوست ایجاد می‌کنند، تغییر می‌دهند. چون لیفت ابرو به وسیله جراحی و بوتاکس، روی پرپشت شدن یا رشد ابروها تأثیری ندارد، در این مقاله به آن‌ها نمی‌پردازیم.

 

۴. رژیم غذایی

خبر خوب این که با رعایت یک رژیم غذایی سالم هم می‌شود به رشد و سلامت مژه‌ها و ابروها کمک کرد. مواد غذایی زیر در رشد و تقویت ابرو و مژه، مؤثرند؛ آن‌ها را در برنامه غذایی خود بگنجانید:

غذاهای حاوی ویتامین E: سبزیجات برگ سبز، آووکادو، مغزها و دانه‌ها.

غذاهای حاوی ویتامین B7 یا بیوتین: مغزها، غلات، زرده تخم مرغ، گوشت‌های بدون چربی، ماست.

اسیدهای چرب امگا ۳: ماهی‌هایی مانند ماهی آزاد و ماهی تن، روغن‌های طبیعی، آجیل، لوبیا، سبزیجات برگ‌دار و آووکادو.

 

۵. روتینهای روزانه

تغییر بعضی عادت‌های روزانه و یا اضافه کردن عادات مفید جدید به برنامه‌ی روزانه، می‌تواند به سلامت عمومی جسم کمک کند. در مورد رشد ابروها و مژه‌ها هم روتین‌های ساده‌ای وجود دارد که اگر آن‌ها را ادامه دهید، به نتیجه دلخواه‌تان خواهید رسید.

 

* برس کشیدن مژهها و ابروها:

برس کشیدن به مژه‌ها و ابروها، به دلیل اینکه ذرات گرد و غبار را از مژه و ابرو پاک می‌کند، مفید است؛ چرا که ذرات غبار می‌تواند منافذ مژه را مسدود و رشد مژه را متوقف کند یا حتی باعث ریزش مژه شود. برس کشیدن، گردش خون را نیز تسریع می‌کند و باعث می‌شود مواد مغذی بیشتری به فولیکول‌ها برسد. روزی دو بار، به مدت پنج دقیقه این کار را انجام بدهید.


* اسکراب ابرو:

برای تقویت فولیکول‌های ابرو، هفته‌ای سه بار نواحی رشد ابرو را با یک اسکراب صورت، به آرامی ماساژ بدهید. این لایه‌برداری، فولیکول‌ها را تحریک کرده، رشد ابرو بهتر می‌شود.

 

* ماساژهای پلکی:

ماساژ دادن پلک‌ها باعث تسریع گردش خون در بن‌مژه‌ها و ابروها شده، فولیکول مو را تقویت می‌کند. در نتیجه رشد مژه و ابرو بیشتر می‌شود. برای این کار، ابتدا دست‌های‌تان را با دقت بشویید. بعد مقدار خیلی کمی شی‌باتر و یا مواد تقویت کننده‌ی دیگر را به ریشه مژه‌ها و ابروها برسانید و به آرامی با انگشت حلقه، به مدت پنج دقیقه ماساژ بدهید. روزی دو بار این کار را تکرار کنید.

برای این کار می‌توانید از هر کدام از تقویت‌کننده‌هایی که در زیر معرفی می‌شود و نیز از انواع روغن‌های گیاهی مؤثر بر رشد مژه و ابرو که در ادامه معرفی شده‌اند، استفاده کنید.

 

چهار ترکیب عالی برای رشد مژه و ابرو:

در برنامه‌ی روزانه‌تان می‌توانید از پنج ترکیب مؤثری که در ادامه می‌آید استفاده کنید:

 

۱. سفیده تخم مرغ:

تخم‌مرغ یک ماده غنی از پروتئین است و از قدیم برای تقویت موها مورد استفاده بوده است. برای رشد مژه‌ها و ابروها نیز می‌توان از سفیده تخم‌مرغ که حاوی ویتامین B و بیوتین است استفاده کرد. برای این کار یک قاشق غذاخوری گلیسیرین را به سفیده‌ تخم‌مرغ اضافه کنید و آن‌قدر بزنید تا مخلوط کرم‌رنگ و سفت شود.

بعد با استفاده از پنبه، مقدار خیلی کمی از آن را روی مژه و ابروها بگذارید و به آرامی ماساژ بدهید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب سرد بشویید. این کار را سه بار در هفته و به مدت چند ماه انجام دهید.

 

۲. چای سبز:

چای سبز نیز رشد مژه و ابرو را تقویت می‌کند. برای این کار، برگ‌های چای سبز را به مدت ۱۵ دقیقه در آب جوش خیس کنید. بعد از خنک شدن، کمی از آب را به مژه‌ها بزنید و اجازه بدهید تا صبح بماند. می‌توانید از چای سبز کیسه‌ای هم برای این کار استفاده کنید. به این ترتیب که نیم ساعت چای کیسه‌ای را روی چشم بگذارید.

 

۳. آلوئه ورا:

آلوئه‌ورا به این دلیل که حاوی ویتامین C، E، A و B12 و اسید فولیک است، مژه‌ها و ابروها را ضخیم و بلند می‌کند و آن‌ها را مرطوب نگه می‌دارد. مقدار خیلی کمی از آلوئه‌ورا را به مژه و ابرو بزنید و صبح بشویید.

ترکیب آلوئه‌ورا با روغن جوجوبا هم مفید است. می‌توانید این دو را به نسبت مساوی مخلوط کنید و به مژه و ابرو بزنید ۱۵ دقیقه بعد بشویید. این ترکیب را روزی دو بار استفاده کنید.

 

۴. ویتامین E:

ویتامین E، هم برای رشد و هم ضخامت ابرو و مژه مفید است. یک عدد قرص ویتامین E را بشکنید و با روغن داخل آن، مژه‌ها و ابروها را پنج دقیقه ماساژ بدهید. بعد اجازه دهید تا صبح بماند. سپس با آب ولرم بشویید.

 

۶. روغنهای گیاهی مؤثر بر رشد مژه و ابرو:

روغن کرچک:

روغن کرچک باعث رشد و تغذیه‌ی فولیکول‌ها می‌شود و با عفونت‌هایی که باعث ریزش مژه می‌شود، مقابله می‌کند. می‌توانید کرچک را با آلوئه‌ورا ترکیب کنید. شب‌ها قبل از خواب بزنید و صبح بشویید.

 

 

روغن نارگیل:

روغن نارگیل بین مردم جهان شناخته شده است و سال‌هاست از آن برای حفظ رطوبت مو و درمان خشکی و شکنندگی مو استفاده می‌شود. روغن نارگیل به دلیل دارا بودن اسیدهای چرب غیراشباع امگا ۶، ویتامین‌های E و K و اسید گامالینولنیک باعث افزایش رشد موها می‌شود. اسیدهای چرب غیراشباع به پروتئین موجود در ریشه و تارهای مو متصل شده، از آن در برابر عوامل مخرب محافظت می‌کند.

برای تقویت ریشه‌های مژه و ابرو می‌توانید مقدار کمی روغن نارگیل را روی انگشت سبابه ریخته، آن را کمی با انگشت شست گرم کنید و به ریشه‌های مژه و موهای ابرو بزنید و به آرامی ماساژ بدهید. ماساژ دادن با روغن نارگیل به خون‌رسانی بیشتر ریشه‌ها کمک می‌کند. می‌توانید اجازه دهید این روغن تا صبح روی مژه و ابرو بماند تا به طور کامل رطوبت‌رسانی شود.

 

شیباتر:

شی باتر یا کره شی، یک روغن گیاهی حاوی ویتامین‌های E و A است و به همین دلیل باعث تقویت فولیکول‌های مو می‌شود. به علاوه شی‌باتر یک مرطوب‌کننده قوی است و از شکستگی تارهای مو جلوگیری کرده، مانع ریزش موهای ابرو و مژه‌ها می‌شود.

برای تقویت موهای مژه و ابرو، مقدار کمی از این روغن را به ریشه موها بزنید و بخوابید. صبح صورت‌تان را با آب گرم بشویید.

 

روغن جوجوبا:

جوجوبا یک روغن بسیار چرب است که به سرعت جذب می‌شود ودر بسیاری ازمحصولات آرایشی و بهداشتی از آن استفاده می‌شود.روغن جوجوبا به خاطر اینکه ویتامین‌های B و E دارد، خاصیت نرم‌کنندگی و مرطوب‌کنندگی دارد و موجب رشد مو و ضخیم شدن ابرو و مژه می‌شود.

 

روغن سیاهدانه:

سیاه‌دانه حاوی نیگلون و تیموکینون است که آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی‌ای هستند و در درمان بیماری آلوپسی استفاده می‌شود. آلوپسی یک بیماری خودایمنی است که در آن، بدن به فولیکول‌های مو حمله می‌کند و موجب ریزش مو می‌شود.

روغن سیاه‌دانه به خاطر اسید لینولئیکی که دارد، از سفید شدن موها هم جلوگیری می‌کند.

 

روغن رزماری:

روغن رزماری یکی از روغن‌های پرکاربرد درمانی است که اثرات آن در رشد موهای ابرو و مژه، غیر قابل انکار است. شما هم می‌توانید شب‌ها ریشه موهای ابرو و مژه را کمی به این روغن آغشته کنید و صبح بشویید.

 

روغن مژه و ابرو قانون

روغن ابرو و مژه قانون:

اگر دنبال یک روغن تخصصی برای تقویت مژه و ابرو هستید، می‌توانید از روغن ابرو و مژه برند قانون استفاده کنید. این روغن برای جلوگیری از ریزش مژه و ابرو، تقویت و حالت‌دهندگی ابرو و مژه ساخته شده و با آب‌رسانی مژه‌ها و ابروها، به رفع خشکی و براق شدن‌شان کمک می‌کند.

برای تقویت و آب‌رسانی ابرو، ریشه ابروها را به چند قطره روغن ابرو و مژه قانون آغشته کنید و در جهت رشد ابروها، به آرامی ماساژ دهید. بعد از دو ساعت آن را بشویید.

برای تقویت و پرپشت شدن مژه‌ها، هر روز با یک گوش پاک‌کن یا برس ریمل، مقدار کمی از این روغن را به سطح مژه‌ها برسانید و اجازه دهید دو ساعت بماند.

 

سه ترکیب اثربخش

۱. مخلوط پوست لیمو و روغن:

پوست لیمو حاوی اسید فولیک و ویتامین‌های B و C است که در رشد مو مؤثرند. برای تقویت رشد مژه و ابروها مقداری پوست لیمو را در یک کاسه رنده کنید. بعد کمی روغن کرچک یا روغن زیتون به آن اضافه کنید. این مخلوط را در یک شیشه بریزید و اجازه بدهید دو هفته بماند.

بعد از دو هفته آماده مصرف است. با مقداری پنبه یا برس ریمل، روغن را قبل از خواب، به مژه‌ها و ابروهایتان بزنید و بگذارید تا صبح بماند. بعد از بیدار شدن آن را با آب گرم بشویید. این کار را هر شب به مدت یک تا سه ماه انجام دهید.

 

۲. ترکیب ژل آلوئهورا و روغن کرچک:

یک قاشق ژل آلوئه‌ورا را با دو قاشق غذاخوری روغن کرچک و ۲ عدد ویتامین E مخلوط کنید و در یک شیشه تمیز نگه دارید. بعد با استفاده از یک اپلیکاتور یا برس مقداری از آن را به مژه‌ها و ابروها بزنید و اجازه دهید تا صبح بماند. سپس با آب بشویید.

برای این ترکیب به جای روغن کرچک می‌توانید از روغن بادام یا زیتون استفاده کنید.

 

۳. روغن هفتمغز:

ترکیب روغن‌های بادام تلخ و شیرین، فندق، پسته، کنجد، سیاه‌دانه و کرچک که هر کدام به تنهایی نیز یک روغن عالی برای تقویت رشد موهاست، می‌تواند یک ترکیب ایده‌آل برای تقویت رشد مژه و ابرو باشد. مقداری از این روغن مقوی را به ریشه‌ی مژه‌ها و موهای ابرو برسانید و بعد از کمی ماساژ، اجازه بدهید تا صبح بماند.

 

از هر کدام از تقویت‌کننده‌های مژه و ابرو که استفاده می‌کنید، به صورت مداوم بین یک تا سه ماه مصرف کنید و به روتین خود ادامه دهید تا اثرات آن را به‌تدریج ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط