قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

از بین بردن شپش در خانه

از بین بردن شپش در خانه

از بین بردن شپش در خانه

محتوای جدول

 • در این مقاله، روش‌های درمان شپش در خانه را با هم بررسی می‌کنیم چرا که روش‌های درمانی مؤثر، مناسب و طبیعی وجود دارد که با کمترین ضرر و آسیب رساندن به مو و پوست، شر این موجود مزاحم را از سرتان کم می‌کند. یکی از این روش‌ها، روغن ضد شپش است که شما را از انجام چندین فرایند درمانی خلاص می‌کند.

  خارش سر، آن هم درست بعد از اینکه هنوز چند ساعتی از استحمام نگذشته، شاید در ابتدای امر، چندان مهم به نظر نرسد و به عنوان یک ناسازگاری پوست و مو با شامپو، تلقی شود اما می‌تواند زنگ خطر جدی باشد. زنگ هشدار مهمی درباره کابوسی به نام شپش!
  گذشتگان ما با دیدن اولین تخم‌های شپش روی سر، اولین اقدام مناسب و مؤثر را تراشیدن مو در کودکان و پسران می‌دانستند که این موضوع در دختران به شکل کوتاهی مو به شکل پسرانه، بروز پیدا می‌کرد و دنیایی از حسرت و آه را برای مو‌های بلندی که به روی زمین می‌ریختند، به همراه داشت.
  امروزه، روش‌های درمانی مؤثر، مناسب و طبیعی وجود دارد که با کمترین ضرر و آسیب رساندن به مو و پوست، شر این موجود مزاحم را از سرتان کم می‌کند. در این مقاله، روش‌های درمان شپش در خانه را با هم بررسی می‌کنیم تا بتوانید مؤثرترین و بهترین راه حل را برای درمان انتخاب کنید.

  از بین بردن شپش در خانه

  انواع روش‌های درمان شپش

  درمان شپش در خانه می‌تواند با استفاده از محصولات شیمیایی و شامپو‌های مخصوص آن انجام شود اما متأسفانه این شامپو‌ها، دارای مواد شیمیایی بسیار قوی هستند که علاوه بر اینکه موجب کشته شدن شپش می‌شوند، می‌توانند به موی سر و پوست سر نیز نفوذ کرده و آسیب‌هایی نظیر ریزش مو، قرمزی پوست سر و.. را ایجاد کنند. همچنین این مواد شیمیایی، به دلیل آنکه نباید بیش از یک یا دوبار مصرف شوند، این احتمال را قوی‌تر می‌کنند که تخم شپش در قسمتی از سر، همچنان به ریشه مو چسبیده باشد و همین تخم باعث تولید بیشتر شپش در سراسر مو شود.
  لذا به شما توصیه می‌کنیم از روش‌های درمانی کم ضررتر برای خلاصی از شپش مزاحم استفاده کنید.

   

   

   

  بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد روغن آرگان !

   

   

   

  شست و شوی مو با سرکه

  یکی از روش‌هایی که از گذشته تاکنون برای درمان شپش در خانه همچنان، کاربرد دارد، شست و شوی مو با سرکه است. برای این کار باید، سرکه تقطیر شده را به آرامی روی مو مالیده و پس از مدتی مو‌ها را با آب بشویید. استفاده از سرکه سیب نیز می‌تواند در درمان شپش تأثیر‌گذار باشد اما توجه کنید که در حین شست وشو، مو‌ها را با‌شانه‌های ریز‌شانه کنید و البته توصیه می‌شود، پس از شست‌وشو و دوباره هنگام‌شانه زدن مو‌ها از روغن نارگیل استفاده کنید تا شپش‌های مرده سریع‌تر خارج شوند.

  درمان شپش در خانه با استفاده از سیر

  سیر خواص درمانی بسیار زیادی دارد و یکی از این خواص استفاده از سیر له شده و آبلیمو و مالیدن آن به سر برای درمان شپش در خانه است. این کار، گرچه تأثیر زیادی در درمان شپش دارد اما سوزش در سر نیز ایجاد می‌کند.

  بیشتر بخوانید : راههای فرم دهی و برجسته کردن لب

  آب پیاز و درمان شپش در خانه

  آب پیاز هم نظیر سرکه به دلیل ترکیباتی که دارد، در درمان شپش استفاده می‌شود اما این روند درمان نیازمند استمرار و تکرار آن در روز است.

  درمان شپش سر در منزل

  درمان شپش در خانه با روغن نارگیل

  همان طور که پیش از این گفته شد، روغن نارگیل در درمان شپش در خانه تأثیرات زیادی دارد و به خروج شپش‌های مرده هم کمک می‌کند. برای استفاده از این روغن، باید مقدار مناسبی از روغن نارگیل را روی پوست سر مالیده و سپس سر را بپوشانید و ۲ ساعت صبر کنید. بعد از آن با کمک‌شانه‌های دانه ریز، شپش‌های مرده و تخم شپش را از مو‌های سرتان خارج کنید.
  در ادامه مو‌ها را با شامپو و نرم‌کننده بشویید و بعد از خشک شدن مو‌ها، مجدداً این کار را تکرار کنید. بهتر است دو بار در هفته این فرآیند را انجام دهید و البته می‌توانید برای آنکه خیال‌تان از بابت اصالت و کیفیت روغن انتخابی‌تان راحت باشد، روغن نارگیل قانون را انتخاب کنید.
  روغن نارگیل، خواص زیادی برای مو نیز دارد که با استفاده از این روغن برای درمان شپش در خانه، انگار با یک تیر دو نشان زده‌اید.

   

   

   

  بیشتر بخوانید : خواص و کاربرد روغن‌های گیاهی

   

   

   

  روغن درخت چای

  یکی دیگر از روش‌های درمان شپش در خانه، استفاده از روغن درخت چای است که باید این روغن را با آب مخلوط و روی پوست سر اسپری کنید. سپس، سر را پوشانده و بعد از گذشت چند ساعت مو‌ها را به طور کامل آبکشی کنید. این کار را نیز باید دوبار در هفته انجام دهید. می‌ توانید این روغن را با روغن زیتون نیز اضافه کنید تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

   

  روغن ضد شپش

  با توجه به آنچه گفته شد، درمان‌های مختلفی برای از بین شپش در سر، پیشنهاد شده است و برخی از آن‌ها کم و بیش به درمان این مشکل کمک کرده و برخی نیز نیازمند مدت زمان طولانی‌تری برای پاسخ دهی هستند. اما توصیه می‌شود به جای آنکه چندین روش درمان شپش در خانه را امتحان کنید یا از چندین روغن گیاهی استفاده کنید، از روغن ضد شپش کمک بگیرید که تمامی خواص لازم در این روغن ترکیبی برای درمان شپش وجود دارد. روغن ضد شپش، شما را از شر فرایند‌های درمانی طولانی مدت، کم اثر و یا حتی بی‌اثر نجات می‌دهد. حتی لازم نیست در طول روز چندین روغن مختلف مؤثر در درمان شپش را مصرف کنید چرا که روغن ضد شپش، عصاره‌ای است از تمامی روغن‌ها و مواد طبیعی مورد نیاز برای درمان شپش!
  استفاده از روغن ضد شپش، به عنوان یک راه حل به جای چندین راه حل درمان شپش در خانه تلقی می‌شود و کوچکترین آسیبی به پوست و موی سر نمی‌رساند.
  روغن ضد شپش به عنوان یک روغن ضد شپش مو و تخم شپش، خاصیت ضد قارچ و آنتی باکتریالی دارد و علاوه بر درمان شپش در خانه، به عنوان نرم‌کننده و درخشان‌کننده مو نیز عمل می‌کند.
  همین امر باعث می‌شود تا شما به جای آنکه پس از درمان شپش در خانه، مو‌های خشک، وز و آسیب دیده‌ای داشته باشید با روغن ضد شپش، هم شپش‌های سرتان را درمان کرده‌اید و هم مو‌های درخشان و نرمی دارید.

  روش استفاده از روغن شپش

  روش استفاده از روغن ضد شپش

  برای استفاده از روغن ضد شپش، باید مقدار مناسبی از این روغن را به مدت پنج دقیقه به خوبی روی کل موی سر ماساژ دهید تا هیچ نقطه‌ای از سر جا نماند. سپس بین ۱۰ الی ۱۵ دقیقه صبر کنید و بعد از آن، مو‌ها را‌شانه کرده و در ادامه سر را به خوبی با آب و سپس شامپو شست وشو دهید. در صورتی که احساس نیاز کردید، سه روز بعد فرایند درمانی با روغن ضد شپش را دوباره تکرار کنید و همین مراحل را انجام دهید.

   

  برای اثر بخشی بیشتر این روش درمان شپش در خانه، بهتر است از‌شانه‌های ریز ضد شپش برای‌شانه زدن مو، درست پس از مصرف روغن ضد شپش، استفاده کنید.
  نکته مهم دیگر در استفاده از روغن ضد شپش این است که اصلاً از این محصول برای کودکان زیر ۳ سال و زنان باردار استفاده نکنید‌.

  روغن ضد شپش قانون

  خرید روغن ضد شپش

  درگیر شدن با مسأله‌ای به نام شپش، به اندازه کافی گیج‌کننده و آزاردهنده است. حال فکر کنید که برای درمان آن از بین روش‌های مؤثر و مفید خانگی، درمان با روغن ضد شپش را انتخاب کردید اما انتخاب یک محصول بی‌کیفیت موجب می‌شود که شما ازشر شپش‌های سرتان راحت نشوید!
  به همین دلیل ما به شما توصیه می‌کنیم محصولی را خریداری کنید که هم کیفیت و هم اصالت دارد و امتحان خود را پس داده است و سابقه بالای تولید آن نشان از رضایت خریداران و کیفیت بالای محصول دارد.
  گروه قانون با تجربه کاری بیش از یک دهه، کیفیت محصول خریداری شده را تضمین می‌کند؛ به طوری که اگر از نتیجه و کیفیت روغن ضد شپش خریداری شده از این سایت راضی نبودید، امکان دریافت وجه به صورت تضمینی وجود دارد. ارسال رایگان این محصول هم، هدیه قانون سبز به شماست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوشته های مرتبط