قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

رازهایی برای رشد و تقویت ناخن‌‌ در دو هفته!

رازهایی برای رشد و تقویت ناخن‌‌ در دو هفته!

فهرست مطالب:

همه ما می‌دانیم که مسئولیت بخشی از زیبایی دست‌ها به دوش ناخن‌هاست و اگر رنگ و جنس آن عوض شود یا بیماری‌های قارچی یا هر اختلال دیگری سراغش بیاید، سن دست‌هایمان بالا می‌رود و حتی کارکرد آن هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد. اما چه کارهایی برای رشد و تقویت ناخن‌ها می‌توانیم انجام دهیم تا علاوه بر حفظ ظاهرش، به سلامتی آن‌ هم کمک کرده باشیم؟

آناتومی ناخن را بهتر بشناسیم!

قبل از اینکه دنبال راه‌هایی برای تقویت ناخن باشیم، بهتر است از آناتومی ناخن و علت‌های تغییر آن بیشتر بدانیم.

ناخن‌ دست‌ و پا با وجود داشتن قد‌وقواره‌ای کوچک، از اجزای زیادی تشکیل شده‌اند. اصلی‌ترین بخش ناخن، کوتیکول نام دارد که نیم‌دایره کوچکی در انتهای ناخن است که از آن در برابر عوامل آسیب‌زا و باکتری‌ها و قارچ‌ها محافظت می‌کند. رنگ کوتیکول شفاف و جنس آن سخت است و قطری کمتر از یک میلی‌لیتر دارد. در زیر کوتیکول، ماتریکس قرار دارد. لانولا با شکل هلالی‌، بخش دیگری است که ناخن از همین محل شروع به رشد می‌کند.

صفحه ناخن بخش قابل مشاهده‌ای است که بستر ناخن را فرا گرفته است. در بستر ناخن رگ‌های خونی قرار دارند و اگر فشار یا ضربه‌ای به ناخن‌هایمان وارد شود، به دلیل حضور این رگ‌ها درد را حس می‌کنیم. ماده اصلی تشکیل دهنده ناخن، پروتئینی است به نام کراتین که نقش مهمی در سلامتی سایر اجزای دیگر بدن مانند پوست و مو دارد که برای رشد و تقویت ناخن عنصری حیاتی است. ناخن‌های سالم سطحی صاف و محکم و بدون فرورفتگی و شیار یا لکه دارند. گاهی تغییر رنگ و حالت ناخن‌ها می‌توانند پرده از یک بیماری پنهان بردارند یا هشداری باشند برای تأمین هرچه سریع‌تر مواد مغذی بدن.

بیماریهایی که مانع رشد و تقویت ناخن میشوند!

ناخن‌ها نسبت به سایر اجزای بدن، مواد مغذی را دیرتر دریافت می‌کنند؛ به همین دلیل اختلال در روند رشد یا ظاهر آن‌ها می‌تواند به علت یک بیماری داخلی باشد. اگر ناخن‌‌ها زرد شوند، نشان‌دهنده بیماری برونشیت مزمن است، اگر ناخن آبی شود، مشکلات گردش خون ناشی از بیماری ریوی چون آسم، آمبولی ریه و سینه‌پهلو را نشان می‌دهد. اگر ناخن به قرمز تغییر رنگ دهد، نشانه بیماری قلبی است. همچنین سفید شدن غیرطبیعی ناخن می‌تواند ناشی از بیماری کبد باشد. معمولاً در بیماری تیروئید کم‌کار، ناخن‌ها به سمت بالا خم می‌شوند و در پرکاری تیروئید، ناخن‌ها با کوچکترین برخورد با اجسام می‌شکنند.

در بیماری پوکی استخوان و دیابت، ناخن‌ها شکننده و خشک می‌شوند. برخی از تغییرات ناخن نیز می‌تواند ناشی از بیماری‌های مادرزادی و ارثی باشد. همچنین به دلیل اینکه دریافت کافی پروتئین در ساخت ناخن مؤثر است، کمبود پروتئین مانع رشد صحیح ناخن‌ها و نازک شدن آن‌ها می‌شود. مطالعات علمی نشان داده‌اند که بین سلامت ناخن و برخی اسیدهای آمینه به نام پپتیدهای کلاژن که در برخی پروتئین‌ها وجود دارد، ارتباط معناداری وجود دارد. بروز فرورفتگی در ناخن ممکن است به دلیل بیماری‌هایی که باعث تب بالا می‌شوند، مانند سرخک، اوریون و تب مخملک و کمبود روی باشد.

* در صورتی‌که ناخن‌ها علائم زیر را داشتند، قبل از استفاده از روش‌های تقویت موضعی ناخن باید به پزشک رجوع کنیم:

تیره شدن رنگ ناخن

پیچ خوردن و دفرمه شدن ناخن

ضخامت یا نازکی بیش از حد ناخن

جدا شدن ناخن از پوست

خونریزی در قسمت‌های خارجی ناخن

تورم یا قرمزی در اطراف ناخن

درد در اطراف ناخن

عوامل آسیبزننده به رشد سریع ناخن

گاهی ناخن‌ها بر اثر شرایط محیطی تغییر شکل می‌دهند‌. شستشو با آب بسیار سرد یا بسیار گرم، استفاده از مواد شوینده بدون دستکش، استفاده زیاد از لاک، مانیکور و کاشت ناخن، ضربه زدن با ناخن، کار کردن با رایانه و… می‌تواند به ناخن‌ها آسیب زیادی بزند. همچنین قرار گرفتن در معرض هوای سرد زمستان به دلیل اینکه رطوبت ناخن‌ها و کوتیکول‌ها کم می‌شود، ناخن‌ها را شکننده و درگیر عفونت‌های باکتریایی و قارچی می‌کند. داشتن سبک زندگی ناسالم، استرس و فشارهای عصبی و تغذیه نامناسب، کمبود مواد مغذی و ویتامین‌هایی چون ب ۱ نیز از عوامل تغییردهنده فرم ناخن‌هاست. تحت درمان بودن و یا مصرف داروهای خاص نیز می‌تواند باعث آسیب به رشد ناخن‌ها شود.

۸ حقیقت علمی در مورد ناخنها

برخی از باورهایی که در میان افراد در مورد ناخن وجود دارد، ممکن است غیرواقعی باشد و برخی از آن‌ها صحیح داشته باشند. شناخت این حقایق علمی کمک می‌کند که اطلاعات دقیق‌تری در مورد ناخن‌ها داشته باشیم:

۱. برخلاف آنچه گفته می‌شود، بعد از مرگ رشد ناخن متوقف می‌شود. چون با مرگ بدن فرد دهیدراته و جمع می‌شود، ناخن‌های او بلند و در حال رشد به چشم می‌آید.

 

۲. رشد ناخن در مردان بیشتر از زنان است.

 

۳. ناخن‌های زنان باردار زودتر رشد می‌کند.

 

۴. چون ناخن‌ها از زیر پوست شروع به رشد می‌کنند و سلول‌های مرده را به سمت بالا هل می‌دهند، چیدن ناخن که یک بافت مرده است، درد ندارد.

۵. ناخن‌های دستی که بیشتر با آن کار می‌کنیم، زودتر از ناخن دست دیگر رشد می‌کند.

۶. هوای سرد رشد ناخن را متوقف می‌کند به همین دلیل در فصل تابستان رشد ناخن‌ها سریع‌تر از زمستان است.

۷. لکه‌های سفید روی ناخن همیشه دلیل بیماری یا کمبود کلسیم نیست.

۸. وراثت در رشد و نوع ناخن مؤثر است، بنابراین ممکن است حالت‌های خاص ناخن نشان‌دهنده مشکل یا بیماری نباشند.

دو گام اساسی برای رشد و تقویت ناخن در دو هفته

به دست آوردن سلامتی ناخن‌ها و رشد و تقویت آن‌ها نیاز به یک بازه زمانی کوتاه‌مدت و یک بازه زمانی درازمدت دارد. می‌توانیم در دفتر برنامه‌ریزی خود، برای دو هفته اهمیت زیادی به ناخن‌ها بدهیم و گام به گام برای رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کنیم. در گام اول موانع را رفع و در گام دوم وارد مرحله درمانی می‌شویم و مداومت در مصرف را جدی می‌گیریم.

گام اول برای رشد و تقویت ناخن

سعدی شیرین زبان در گلستان خود می‌گوید:

خانه از پای بست ویران است

خواجه در بند نقش ایوان است

اگر بخواهیم قبل از برطرف کردن عواملی که باعث آسیب‌ به ناخن می‌شوند، سراغ خرید محصولاتی برای رشد و تقویت ناخن برویم یا با تکنیک‌های زیبایی نواقص ناخن را پنهان کنیم تا ظاهر آن را زیبا نشان دهیم، جز تراشیدن مخارج اضافی برای خودمان، به چیزی دیگری نمی‌رسیم. همچنین انتظار اینکه در عرض دو هفته بتوانیم شاهد رشد سریع ناخن‌ها باشیم، خواسته‌ای علمی و عملی نیست.  بنابراین بهتر است قبل از هرچیزی ابتدا سراغ رفع عوامل آسیب‌زا که گام اول برای سلامتی ناخن‌هاست برویم:

مراقبت از ناخن با استفاده دستکش

کمک گرفتن از دستکش

یکی از عوامل مهمی که به پوست دست و ناخن‌هایمان آسیب می‌زند، استفاده مستقیم از مواد شوینده و بهداشتی هنگام شستن ظرف و لباس یا نظافت و باغبانی است. استفاده از دستکش ساده‌ترین و کم‌هزینه‌ترین راه برای حفاظت از دست‌هایمان در این مواقع است. حتی در شستشوهای روزانه دست باید توجه کنیم که بیش از اندازه از آب سرد و گرم استفاده نکنیم و بعد از شستشو دست‌ها را خشک کنیم تا مانع خشکی و شکنندگی ناخن شویم. می‌توانیم کرم مرطوب‌کننده یا روغن‌های گیاهی را در ظرف کوچکی کنار شیرآب گذاشته تا بعد از شستشو، ناخن‌ها را با آن مرطوب و چرب کنیم.

کنار گذاشتن عادات مخرب

جویدن ناخن، ساییدن آن‌ها به هم، کندن گوشه‌های ناخن با دست یا دهان، چیدن ناخن با دست، گاز گرفتن ناخن، چنگ زدن با ناخن و بسیاری از کارهایی که گاهی از سر عادت انجام می‌دهیم، سلامتی ناخن‌ها را به خطر می‌اندازد. ترک این عادت به سلامتی ناخن‌های ما کمک زیادی می‌کند.

تغییر عادات غذایی

مصرف غذاهای بی‌کیفیت و مانده، خوردن فست‌فود و مواد کارخانه‌ای ناسالم علاوه بر اینکه سلامتی جسمی را به خطر می‌اندازد، از زیبایی دست‌هایمان هم می‌کاهد، چون موادمغذی لازم به پوست و ناخن نمی‌رسد.

استفاده از موادغذایی باکیفیت و ارگانیک، مصرف مکمل‌ها در صورت کمبود آن، دریافت ویتامین‌های ضروری از طریق مصرف میوه و سبزیجات، باعث رشد و تقویت ناخن می‌شود. متخصصان تأکید می‌کنند که دریافت روزانه دو هزار میکروگرم بیوتین و هزار میلی‌گرم روغن ماهی برای حفظ رطوبت ناخن‌ها لازم است. تخم مرغ پخته، آجیل و کره آجیل، غلات کامل، سویا و سایر حبوبات، گل کلم، موز و قارچ منبع خوبی از بیوتین هستند.

همچنین کارشناسان توصیه می‌کنند که در صورت داشتن کم‌خونی، سه بار در روز ۳۲۵ میلی گرم سولفات آهن دریافت کنیم. مصرف میزان متناسبی از کلسیم و ویتامین D نیز برای حفظ سلامتی ناخن‌ها مؤثر است.

هیدراته کردن بدن

تمام اجزا و سلول‌های بدن برای داشتن عملکرد مناسب نیاز به آب دارند، به همین دلیل در کنار داشتن تغذیه سالم، نوشیدن آب به اندازه کافی و مصرف مایعات مفیدی چون آب‌میوه طبیعی بسیار مهم است و از دهیدراته شدن بدن یا کم‌آبی که باعث کاهش رطوبت ناخن‌ها و شکنندگی آن‌ها می‌شود، جلوگیری می‌کند.

کاهش استفاده از تکنیکهای آرایشی

خداحافظی با مانیکور

با اینکه مانیکور کردن به زیبایی موقت ناخن‌هایمان کمک می‌کند اما استفاده از این تکنیک در درازمدت ناخن‌هایمان را ضعیف و شکننده می‌کند. حتی ممکن است مانیکور باعث عفونت‌های قارچی و باکتریایی شود، چون در این روش ممکن است کوتیکول‌ها بریده یا کوتاه شوند که با از بین رفتن این لایه محافظ، فرصت خوبی برای ورود باکتری‌ها به بافت ناخن فراهم می‌شود.

کاهش مصرف لاک

لاک یا همان لایه چسبناک و رنگی که روی ناخن‌ها می‌کشیم، مانع بزرگی برای تنفس ناخن‌هاست و اجازه نمی‌دهد اکسیژن لازم را دریافت کند. بهتر است از لاک‌هایی استفاده کنیم که کیفیت مطلوبی داشته باشند و مدت زمان قرار گرفتن آن روی ناخن را کاهش دهیم. برای پاک کردن لاک استفاده از پد لاک‌پاک‌کن و استون در درازمدت ناخن را دچار آسیب می‌کند و در رشد و تقویت ناخن‌ اختلال ایجاد می‌کند.

فراموش کردن کاشت ناخن

بیشترین آسیبی که به ناخن‌ها از تکنیک‌های زیبایی می‌رسد، کاشت ناخن است. در این روش ناخن‌ها دچار تغییر رنگ، عفونت، ترک یا شکاف می‌شوند و استحکام آن‌ها کاهش پیدا می‌کند. همچنین ممکن است در پوست اطراف ناخن التهاب و عفونت یا اگزما به وجود بیاید. معمولاً از این روش و یا روش چسباندن ناخن مصنوعی برای مخفی کردن مشکلات ناخن استفاده می‌شود تا برای مدتی ظاهر ناخن‌ها زیبا به نظر آیند، اما این کار مشکلات قبلی ناخن را تشدید و عوارض جدیدی ایجاد می‌کند.

ضدعفونی نکردن ناخن!

استفاده از مواد ضدعفونی کننده دست، به ناخن‌ها آسیب زیادی می‌زند. بهتر است هنگام ضدعفونی کردن دست‌ها مراقب باشیم که ناخن‌ها را در معرض این مواد قرار ندهیم، چون خشک و شکننده می‌شوند. همچنین اگر برای نظافت یا درمان چربی پوست از شامپوهای مخصوص یا داروهایی مالیدنی استفاده می‌کنیم، مراقب تماس ناخن با آن‌ها باشیم. هنگام استفاده از نوره نیز بهتر است ناخن‌ها با آن برخورد نداشته باشد، چون نرم و شکننده می‌شوند. در مقابل بهتر است هنگام استفاده از لوازمی چون سوهان ناخن و ناخن‌گیر، آن‌ها را ضدعفونی کنیم تا ناخن درگیر عفونت نشود.

 

صبور بودن

ناخن‌ها هر شش ماه به رشد کامل خود می‌رسند و نو می‌شوند. اگر در این مدت آسیبی به ناخن‌ها وارد شود که منشأ آن بیماری نباشد، دوباره ظاهر ناخن طبیعی می‌شود و می‌توان با استفاده از موادمغذی به رشد و تقویت ناخن کمک کرد. بنابراین اگر ناخن‌ به دلیل عوامل محیطی دچار آسیب شد، قبل از رفتن سراغ تکنیک‌های زیبایی که به همراه خود عوارض زیادی دارند(مانند کاشت ناخن)، بهتر است به اندازه شش ماه صبر کنیم و در این مدت به تقویت ناخن‌ها بپردازیم.

توجه به قد ناخن

میزان کوتاهی و بلندی در سلامتی ناخن‌ها مهم است. اگر ناخن‌ها بیش از اندازه کوتاه شوند و گوشت زیر آن نمایان شود، ممکن است عفونت کند و هنگام فعالیت ما را دچار درد و مشکل کند. از طرفی ناخن‌های بلند استحکام کمتری دارند، ترک می‌خورند، به لباس و اشیا گیر می‌کنند و می‌شکنند. بهتر است قد ناخن‌ها را در اندازه‌ای نگه داریم که به سلامتی آن آسیبی نزند.

کار نکشیدن از ناخن

ناخن‌ها هیچ وظیفه‌ای در قبال انجام کارهایی چون باز کردن در قوطی‌های سخت، کندن لکه‌های مانده روی سطوح، استفاده به جای پیچ‌گوشتی و هر نوع کار کشیدن ابزاری ندارند، چون زمینه شکستن، لب پر شدن و عدم تقارن آن‌ها فراهم می‌‌شود.

گام دوم در رشد و تقویت ناخن

بعد از درست کردن پای بست ناخن‌ها، گام بعدی رفتن سراغ محصولات تقویت‌کننده ناخن است‌. ناخن‌ دست به طور متوسط ​​هر ماه ۳.۴۷ میلی‌متر و ناخن‌های پا هر ماه تقریباً ۱.۵ میلی‌متر رشد می‌کند.

روند رشد ناخن در افراد جوان سریع‌تر از افراد مسن رشد می‌کند. با اینکه تبلیغات زیادی در مورد رشد سریع ناخن در کوتاه‌ترین زمان انجام می‌شود، هیچ روش علمی و صد در صد تضمینی برای رشد سریع ناخن‌ وجود ندارد و بیشتر موارد گفته شده، به بهبود و کاهش آسیب‌ها و تقویت ناخن کمک می‌کند و ظاهر آن‌ها را زیبا نگه می‌دارد.

بنابراین با یک دیدگاه واقع‌بینانه و بعد از رفع بیماری‌های زمینه‌ای و کنار گذاشتن عوامل آسیب‌زننده، می‌توانیم سراغ روش‌هایی برویم که سلامتی ناخن‌‌هایمان را حفظ می‌کند. به روش‌های مؤثر در ادامه مطلب اشاره شده است.

استفاده از کرمهای مرطوب کننده و لوسیونها

تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی، کرم‌های مخصوصی برای حفظ رطوبت و تقویت ناخن عرضه می‌کنند که به بهبود مشکلات ناخن کمک می‌کند. اگر کیفیت این محصولات بالا باشد، یا در ترکیب آن‌ها از موادطبیعی استفاده کرده باشند،  مرطوب کردن ناخن‌ها با این محصولات بعد از شستشو و هنگام خواب به صورت روزانه، باعث رشد و تقویت ناخن می‌شود.

رشد و تقویت ناخن با روش خانگی

اگر ناخن‌ها کند ​​رشد می‌کنند و یا استحکام کافی ندارند، چندین درمان خانگی می‌تواند به ناخن‌هایمان کمک کند. البته تنوع این روش‌ها زیاد است و براساس تجربه و وضعیت جسمانی افراد، می‌تواند میزان تأثیرگذاری مختلفی داشته باشد که به برخی از این روش‌ها اشاره می‌شود.

 

لیموترش برای رشد ناخن

علاوه بر نوشیدن مرکبات که ویتامین‌های لازم را به بدن می‌رساند، مصرف آن‌ها به صورت موضعی نیز مؤثر است. مثلاً استفاده از لیموترش به دلیل داشتن ویتامین C، می‌تواند مؤثر باشد و لکه‌ها و زردی ناخن را که منشأ داخلی ندارد، از بین ببرد و ناخن را سفید و براق کند. برای این کار یک برش از لیموترش را به آرامی روی ناخن‌های دست یا پا مالیده و به مدت پنج دقیقه صبر می‌کنیم و بعد با آب گرم شستشو می‌دهیم.

سلامت ناخن با لیمو شیرین و پرتقال

آب پرتقال برای رشد ناخن

نوشیدن آب پرتقال و استعمال موضعی آن روی ناخن به سلامتی ناخن کمک می‌کند، چون پرتقال علاوه بر داشتن ویتامین C، دارای مقادیری اسیدفولیک است که به تولید کلاژن که برای رشد ناخن‌ها مؤثر است، کمک می‌کند. همچنین خواص آنتی‌اکسیدانی پرتقال باعث جلوگیری از بروز عفونت در ناخن می‌شود. می‌توانیم برشی از آب پرتقال را به مدت چند دقیقه روی ناخن بمالیم یا مقداری آب پرتقال را در ظرفی ریخته و ده دقیقه ناخن‌ها را در آن قرار دهیم. بعد از ده دقیقه ناخن‌ها را با آب گرم شستشو می‌دهیم.

 

زرده تخممرغ و شیر برای رشد ناخن

ترکیب زرده تخم‌مرغ با شیر می‌تواند به حفظ رطوبت ناخن‌ها کمک کند و آن را براق و شفاف کند. بعد از ترکیب زرده با شیر، با پنبه مقداری از آن را روی ناخن‌ها مالیده و بعد از پنج دقیقه با آب گرم شستشو می‌دهیم.

رشد و تقویت ناخن با روغنهای گیاهی

با وجود تنوع زیادی که در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارد و برخی افراد از لوسیون و مرطوب‌کننده‌های شیمیایی برای تقویت و رشد ناخن استفاده می‌کنند، اما بیشتر افراد ترجیح می‌دهند از محصولاتی که از دل طبیعت به دست می‌آیند استفاده کنند، چون بسیاری از محصولات شیمیایی درصدی از الکل، مواد نگهدارنده، رنگ‌دهنده مصنوعی و…دارند که قدرت ترمیم ناخن‌ها را کاهش می‌دهند.

اتفاق خوبی که چندسال اخیر در بازار محصولات آرایشی و بهداشتی افتاده است، ورود روغن‌های خالص آرایشی برای مراقبت از پوست و مو و ناخن است. این روغن‌ها که به صورت مستقیم یا در ترکیب با مواد طبیعی دیگری استفاده می‌شود، نتیجه رضایت‌بخشی را به مشتری می‌دهند. برخی از روغن‌های مؤثر موارد زیر است:

خرید روغن جوجوبا برای رشد سریع و تقویت ناخن

خشک شدن ناخن و کوتیکول‌ها، درخشندگی ناخن‌ها را کم می‌کند. روغن جوجوبا به دلیل داشتن چربی مشابه چربی طبیعی بدن و ویتامین‌هایE و B به حفظ رطوبت ناخن کمک می‌کند. به دلیل اینکه مولکول‌های ریز روغن جوجوبا به راحتی جذب پوست می‌شوند، مالیدن مقداری از روغن روی سطح ناخن و ماساژ دادن آن می‌تواند از خشکی و شکنندگی ناخن جلوگیری کند.

خرید روغن بادام شیرین برای رشد و تقویت ناخن

روغن بادام شیرین به دلیل داشتن ویتامین E، A، B1، B2 و B6، و میزان متناسبی از چربی‌های اشباع نشده و امگا۳ و سرعت جذب بالا برای برای دوست و مو و ناخن بسیار مفید است و از پوسته شدن، ترک خوردگی، شکنندگی و خشکی ناخن محافظت می‌کند.

روغن بادام شیرین را می‌توان هم به صورت استعمال خوراکی و هم استعمال موضعی استفاده کرد.

خرید روغن کنجد برای رشد و تقویت ناخن

روغن کنجد به دلیل داشتن مواد مغذی فراوان و طبیعت گرم و چربی قابل جذب، علاوه بر حفظ رطوبت ناخن‌ها، در زمستان که ناخن دچار خشکی و شکنندگی می‌شود، مؤثر است. همچنین مصرف خوراکی آن به دلیل داشتن کلسیم زیاد، به رشد و تقویت ناخن کمک زیادی می‌کند.

خرید روغن اسطوخودوس برای رشد سریع و تقویت ناخن

استفاده از روغن اسطوخودوس برای ناخن، به دلیل داشتن خواص ضدباکتریایی مفید است؛ زیرا مانع بروز عفونت و قارچ در ناخن می‌شود. همچنین به دلیل داشتن عطر مناسب، برای ماساژ دادن ناخن مناسب است و به درخشندگی ناخن کمک می‌کند و کوتیکول‌های آسیب‌دیده را ترمیم می‌کند.

خرید روغن زیتون برای رشد و تقویت ناخن

روغن زیتون از روغن‌های پرمصرفی است که برای سلامتی و زیبایی  به دلیل داشتن ویتامین‌های مختلفی چون A.، D.، K. و E. مؤثر است.

استفاده از روغن زیتون مانع بروز “کلسیفیکاسیون” یا همان ضخیم شدن غیرطبیعی ناخن‌ها می‌شود و به افزایش انعطاف ناخن و کاهش خشکی آن کمک می‌کند.

خرید روغن بادام تلخ برای رشد و تقویت ناخن

عفونت قارچی ناخن شایع ترین بیماری ناخن است که حدود ۵۰ درصد از بیماری‌های ناخن به آن مربوط است. فراهم کردن محیط بهداشتی برای ناخن‌ها، روند رشد آن‌ها را افزایش می‌دهد. روغن بادام تلخ به دلیل داشتن هیدروژن، سیانید و بنزالدهید، محیط بهداشتی برای ناخن‌ها فراهم کرده و برای دفع باکتری‌ها، میکروب‌ها و قارچ‌ها و ویروس‌های روی بستر ناخن مؤثر است.

می توانید برای خرید روغن تخصصی تقویت کننده ناخن قانون کلیک کنید

خرید روغن نارگیل برای رشد و تقویت ناخن

ماساژ دادن با روغن نارگیل در حفظ سلامتی ناخن‌های دست و پا بسیار مؤثر است.‌

ویتامین ،C  ویتامین E ، ویتامین K و میزان زیاد چربی مفیدی که در روغن نارگیل وجود دارد، نه تنها آن را برای استعمال خوراکی که برای زیبایی و مصارف آرایشی مؤثر کرده است. از این روغن می‌توانیم برای جلوگیری از برآمدگی روی سطح ناخن، بازسازی کوتیکول‌های آسیب دیده و رفع خشکی ناخن استفاده کنیم.

روغن نارگیل و تقویت ناخن

خرید روغن آووکادو برای رشد و تقویت ناخن

روغن آووکادو به دلیل داشتن پتاسیم به افزایش تولید کراتین کمک می‌کند و مانع خشکی و شکنندگی ناخن‌های دست و پا می‌شود. همچنین این روغن برای ضدعفونی کردن محیط ناخن مؤثر است و مانع بروز عفونت می‌شود.

خرید روغن درخت چای برای رشد و تقویت ناخن

روغن درخت چای با  طبیعت گرم و خواص ضدباکتریایی زیاد، از بروز قارچ‌های ناخن دست و پا جلوگیری کرده و به ترمیم و تقویت ناخن‌های آسیب دیده کمک می‌کند.

خرید روغن بنفشه برای رشد و تقویت ناخن

به دلیل اینکه روغن بنفشه طبیعت معتدلی دارد، برای درمان اگزما و پوسته پوسته شدن اطراف ناخن می‌تواند مؤثر باشد. همچنین اگر مقداری از روغن بنفشه را روی ناخن‌ها بمالیم، از رشد عوامل باکتریایی و قارچی جلوگیری می‌کند.

چرا از روغنهای آرایشی و بهداشتی برای تقویت ناخن استفاده کنیم؟

در کنار روش‌های گفته شده، روغن‌‌های آرایشی  و زیبایی  نقش بسیار مؤثرتری در رشد و تقویت ناخن دارند. خواص این روغن‌ها اثبات شده است و مداومت در مصرف آن‌ها ما را به نتیجه مطلوب می‌رساند. همچنین این روغن‌ها فاقد مواد نگهدارنده و افزودنی‌های مضر هستند که کیفیت درمان را افزایش می‌دهند و از طرفی هزینه پرداختی را کاهش می‌دهند.

روغنهای آرایشی و زیبایی قانون

روغن‌های طبیعی قرن‌هاست که طرفداران خاص خود را دارند و در برنامه‌های زیبایی روزمره جایی برای خود در میان افراد باز کرده‌اند. این روغن‌ها راه‌حل ساده و کم‌هزینه‌ای را برای به دست آوردن زیبایی به همه زیبادوستان هدیه می‌دهند.

برند قانون با یک دهه فعالیت در عرصه تولید و فروش روغن‌های آرایشی و زیبایی، با رویکرد عرضه بهترین روش برای مراقبت از سلامتی و زیبایی با رجوع به طبیعت، گام بلندی در حفظ سلامتی و زیبایی هم‌وطنان خود برداشته است.

ارسال کالا درب منزل، تضمین کیفیت، عودت مبلغ در صورت هرگونه نارضایتی حتی با وجود مصرف روغن‌های عرضه شده تا آخرین قطره، از خدماتی است که برند قانون برای مشتریان خود در نظر گرفته است. همین حالا می‌توانید از طریق سفارش آنلاین، یکی از روغن‌های مؤثر برای رشد و تقویت ناخن را سفارش دهید و مشکل خود را حل کنید.

اگر تجربه‌ای دیگری برای رشد و تقویت ناخن‌ها با استفاده از روغن‌های گیاهی و روش‌های درمانی طبیعی دارید، حتماً برای ما بنویسید.

2 پاسخ

  1. مطالب ارائه شده ارزنده بود مخصوصاً تاکید استفاده از ویتامین ها برای رشد مناسب ناخن ها از شما سپاسگزارم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط