قانون | محصولات طبیعی و ارگانیک

ورود / ثبت نام

چه چیز‌هایی برای رشد ریش وسبیل خوب است؟

چه چیز‌هایی برای رشد ریش خوب است؟

چه چیز‌هایی برای رشد ریش وسبیل خوب است؟

محتوای جدول

 • اگر کم پشتی ریش و سبیل تان، باعث شده حسرت یک مدل اصلاح صورت خوب بر دلتان بماند، این مطلب به شما کمک می‌کند تا به حال خوب و البته ریش و سبیل خوبتر برسید.

  چرا ریش و سبیل مهم اند؟

  کسی فکرش را هم نمی‌کرد روزی برسد که ستارگان دنیای مد و فشن و سلبریتی‌های محبوب و مشهور، به جای سه تیغه اصلاح کردن یا داشتن ریش‌های مدل دار که باعث می‌شود مو کمتر روی صورت خودنمایی کند، با داشتن ریش‌های پرپشت و بلند، این سبک از اصلاح صورت را مد کنند.
  در گذشته هم، پشت لب سبز شدن نشانه‌ای بود براینکه دیگر پسر بچه کوچک شیطان که زیر بار هیچ مسئولیتی نمی‌رفت، بزرگ شده و با شنیدن عبارت «فلانی برای خودش مردی شده» از زبان بزرگ‌تر‌های فامیل و آشنا، مهر و مجوز برای ورود به دنیای مردانه را می‌گرفت و پسوند آقا هم مکمل اسمش می‌شد. این موضوع آن قدر حیاتی و مهم می‌شد که پسران نوجوان برای هر میلی متر مویی که روی صورتشان قد می‌کشید، ذوق می‌کردند و حساب تک تار‌های روییده را هم داشتند.
  هرچند که ماجرای ریش و سبیل از نوجوانی آغاز می‌شود، اما همین موضوع به ظاهر ساده و بچگانه در جوانی و حتی میان سالی می‌شود معضلی لاینحل! دست کشیدن به جا‌های خالی و عاری از ریش در صورت و آرزو به دل ماندن برای داشتن ته ریش مناسب آن هم درست وقتی که شریک عاطفی تان در لفافه به شما می‌گوید که از ته ریش خوشش می‌آید؛ مشکلی است که شما به تنهایی در آن گرفتار نشدید.

  چه چیز‌هایی برای رشد ریش خوب است؟

  علت ریزش و کاهش رشد ریش و سبیل

  شاید هم جز دسته افرادی باشید که به ظاهرتان اهمیت می‌دهید و دوست دارید با داشتن ریش و سبیل مرتب و پرپشت، هم جذابیت تان را بیشتر کنید و هم وقتی جلوی آینه می‌ایستید به خدا بابت این خلقت تبریک ویژه بگویید! در هر حال کاهش میزان رشد مو‌های صورت، ریزش‌های سکه ای، خالی شدن و کم پشت شدن ریش و سبیل مشکلاتی است که قبل از شروع درمان به هر طریق و وسیله‌ای باید ریشه یابی شوند.

   

  ریشه کم ریشی از کجاست؟

  حتما این جمله را از دوستان و اطرافیان شنیده اید که می‌گویند: «همه بهشون پول به ارث می‌رسه، ما مریضی!» واقعیت این است که قسمت دوم این جمله علی رغم تلخ بودنش حقیقت دارد و تحقیقات پزشکان نشان داده است که ژنتیک و وراثت دو عامل مهم در ابتلا به بیماری‌های مختلف و حتی در ترکیب ظاهری انسان به شمار می‌رود.
  در مشکلات مربوط به مو به خصوص موی صورت هم آنچه از گذشتگان به شما ارث رسیده است، اهمیت دارد و حتی می‌تواند هدیه‌ای نامناسب از طرف شما به نسل‌های آینده نیز باشد. کم مویی یا حتی پر مویی بیش از حد از جمله مسائلی است که می‌تواند مربوط به ژنتیک باشد.

  امان از نوسان هورمون!

  هورمون‌ها هم مانند نوسانات بازار ارز و دلار می‌توانند کمرشکن باشد با این تفاوت که عدم تعادل هورمونی، هم کلی خرج برای معالجه روی دستتان می‌گذارد و هم باعث بروز مشکلاتی در ظاهر اندام‌ها و بخصوص صورت می‌شود. خانم‌هایی که از رشد مو در چانه و پیشانی خود شکایت دارند و مردانی که از کم شدن ناگهانی مو‌های صورت خود تعجب می‌کنند، می‌توانند با یک آزمایش هورمونی ساده، متوجه شوند که این مشکلات مربوط به هورمون‌های جنسی بدن است یا نه؟ هورمون تستوسترون از هورمون‌های جنسی مردانه‌ای است که میزان آن در بدن رابطه مستقیمی با میزان موی صورت دارد و این بدین معنی است که سطح پایین تستوسترون در بدن مردان، رشد ریش و سبیل را در آن‌ها کم می‌کند. همچنین عوامل دیگری مانند حوادث، شوک ناشی از اتفاقات تلخ و ناگهانی و سوختگی هم می‌تواند علت ریزش یا کاهش رشد مو‌های صورت و سر شود.

  راهکار‌های پر پشت شدن چیست؟

  شاید حالا که علل مختلف این عارضه را شناختیم، از خودتان بپرسید که حتی اگر دلیل کم پشت بودن ریش و سبیلم را بدانم، فایده اش چیست وقتی تفاوتی در اصل قضیه ایجاد نمی‌کند. اشتباه تان دقیقا همینجاست. چون با فهمیدن علت ریزش و کاهش رشد مو‌های صورت‌تان هم می‌توانید از روش‌های مختلف برای کم کردن این عارضه کمک بگیرید و هم با تغییر در سبک زندگی، روند رو به بهبودی را در پیش بگیرید. راه حل‌هایی که در ادامه مطلب بیان می‌شود شما را به داشتن حال خوب و رشد ریش و سبیل خوبتر نزدیک می‌کند:

  ۱- ورزش

  یکی از مهم‌ترین و البته سخت‌ترین کار‌هایی که می‌تواند به شما در بهبود مشکلات جسمانی تان کمک کند، ورزش کردن است. بیراه نیست اگر بگوییم خط آخر همه بیماری‌ها و مشکلات روحی و روانی به ورزش کردن ختم می‌شود. فراموش نکنید که پیاده روی روزانه به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه و به طور میانگین هفته‌ای ۱۴۰ تا ۱۶۰ دقیقه به شما در داشتن بدنی رو فرم‌تر با هورمون‌هایی متعادل‌تر کمک می‌کند. اگر اهل ورزش‌های باشگاهی و یا آبی نیز باشید که چه بهتر!
  ورزش کردن با سرعت بخشیدن و بهتر کردن جریان خون در بدن باعث می‌شود، فولیکول‌های مو نیز تحریک شده و رشد بیشتری از خود نشان دهند. ورزش‌های باشگاهی برای مردان به ویژه ورزش وزنه برداری یا همان بدن سازی با تمرین‌های قدرتی، علاوه بر افزایش سرعت گردش خون، موجب می‌شود که سطح ترشح تستوسترون نیز در بدن بالاتر بیاید. تستوسترون، همان هورمونی است که کمبود آن در بدن، رشد مو‌های صورت را کم می‌کند.

  رشد ریش و ورزش

   

  ۲- استفاده از مکمل‌های غذایی با مجوز پزشک

  استفاده از مکمل‌های غذایی که حاوی ویتامین و املاح معدنی هستند به بدن تان کمک می‌کند تا کمبود‌های ناشی از رژیم غذایی نامناسب را برطرف کند و همین موضوع باعث می‌شود توان بدن برای رشد و خون رسانی عالی به بدن افزایش یابدو در نتیجه رشد مو‌های سر و صورت نیز در مردان بهبود یابد. فراموش نکنید که مصرف مکمل‌ها باید با تجویز و تحت نظر پزشک انجام شود چرا که ممکن است، بدن شما هیچ کمبودی نداشته و با خرید مکمل‌ها که ارزان هم نیستند و مصرف آنها، هیچ تغییری در اوضاع و شرایط بدن تان پیش نیاید. به همین خاطر وقتی از دوستان و آشنایان تان، نام مکمل‌هایی که مصرف کردند و نتیجه گرفتند را می‌شنوید، هیجان زده به داروخانه مراجعه نکنید بلکه اول با پزشک تان مشورت کنید.

  ۳-کاهش استرس

  دنیای امروز، دنیای عجله و شتاب، دنیای فست فودی و دنیای فعالیت‌های سریع است و همه این عوامل دست به دست هم می‌دهند تا اگر از قافله عقب بمانیم، مضطرب شده و به دنبال راه چاره‌ای برای پیشرفت باشیم. ازآدم‌هایی که دیگر تحمل چراغ قرمز ۱۲۰ ثانیه‌ای را ندارند و برای چند لحظه زودتر رسیدن، با یکدیگر کورس می‌گذارند، نمی‌توان انتظار داشت که بدن شان با بروز درد و رنج‌های مختلف، اعتراضش را به این میزان اضطراب و فشار روحی نشان ندهد!
  شاید باورتان نشود که راه کار داشتن ریش و سبیل خوب از کم شدن استرس می‌گذرد. کم شدن استرس با افزایش ایمنی بدن رابطه مستقیمی دارد و متابولیسم بدن را هم بالا می‌برد. به این ترتیب ارگان‌های حیاتی بدن وقت و انرژی کافی برای کار‌های جانبی مانند افزایش رشد مو دارند.

  ۴-توجه به رژیم غذایی

  اگر ریش و سبیل پرپشت می‌خواهید، دور فست فود‌های چرب، شیرینی و شکلات صنعتی که حاوی مقادیر زیادی چربی و قند هستند و موجبات عدم تعادل هورمونی را فراهم می‌کنند، خط بکشید یا لااقل میزان استفاده از این مواد را کاهش دهید. تنظیم ترشح هورمون‌های جنسی در بدن به محیطی که شما برای ان‌ها در بدنتان می‌سازید، بستگی دارد. چربی‌ها در بدن، اجازه دفع سموم را نمی‌دهند و همین موضوع به بالانس نبودن هورمون‌ها می‌انجامد.
  در کنار نباید‌های خوراکی به شما مواد غذایی را معرفی می‌کنیم که سرشار از املاح معدنی و ویتامین‌ها هستند و به رشد ریش و سبیل نیز کمک می‌کنند. آجیل‌هایی مانند گردو، بادام و بادام زمینی، استفاده از دارچین و رزماری در دمنوش‌ها و حتی غذا‌های روزانه، استفاده از روغن زیتون برای طبخ غذا، خوردن جگر، اسفناج و تخم مرغ می‌تواند کمک کننده باشد. هر چه مواد غذایی انتخابی شما طبیعی‌تر و ارگانیک‌تر باشد، بهتر است.

  ۵- روغن‌های گیاهی

  استفاده از روغن‌هایی که از دانه‌های طبیعی گرفته شده اند، در پزشکی هم مورد تایید قرار گرفته است چرا که پایه مواد شیمیایی و دارویی زیادی که برای افزایش رشد مو و مو‌های صورت استفاده می‌شود، موادی از قبیل سیاه دانه، کندش، رزماری و بادام تلخ است. به همین دلیل استفاده از روغن‌های طبیعی هم می‌تواند به شما در رسیدن به آرزوی داشتن ریش و سبیل کمک کند. نکته جالب توجه اینجاست که طب سنتی ثابت کرده است ماساژ نواحی مختلف به خصوص سر و صورت می‌تواند به افزایش گردش خون در این نقاط کمک کند. استفاده از روغن‌های گیاهی برای ماساژ صورت موجب می‌شود این روغن‌ها بهتر جذب پوست شوند و کارکرد بهتری داشته باشند.
  یکی از مزایای استفاده از روغن ها، بدون عوارض بودن آنهاست و شما می‌توانید بدون واهمه از این محصولات طبیعی استفاده کنید.برای افزایش حجم و رشد ریش و سبیل باید به مدت ۴۰ روز، هر روز ۵ قطره از روغن رزماری، ۵ قطره روغن کندش، ۵ قطره روغن سیاهدانه را روی صورت خود ماساژ دهید و یا از روغن‌ ریش و سبیل که حاوی تمامی این ترکیبات است، استفاده کنید تا دیگر نیازی به خرید چند روغن مختلف و قطره شماری برای استفاده درست از آن‌ها نداشته باشید .

  رشد سبیل با روغن های گیاهی

   

  ۶- استفاده از دارو‌های شیمیایی

  استفاده از دارو‌های هورمونی تا حد زیادی می‌تواند به شما در رسیدن به خواسته تان کمک کند و اگر پزشک شما اینطور صلاح ببیند که برای تعادل هورمونی تان، تنها تغییر سبک زندگی و اصلاح رژیم غذایی مفید فایده نیست، به شما دارو‌هایی تجویز می‌کند که به تعادل هورمونی و افزایش رشد مو‌های سر و رشد ریش و سبیل کمک می‌کند، اما استفاده از این دارو‌ها عوارضی به همراه دارد که در هر فرد با دیگری متفاوت است. از جمله این عوارض می‌توان به چاقی، عدم تمایل به تحرک و نوسانات خلقی اشاره کرد.

   

  بهترین راه برای داشتن ریش و سبیل پر پشت

  در انتهای این مقاله حتما از خودتان می‌پرسید در مورد ورزش و رژیم غذایی و مکمل‌ها زیاد گفته و شنیده ایم، اما بهترین راه برای کمک به خوش چهره شدن چیست؟
  روغن‌های گیاهی بدون داشتن ذره‌ای عوارض، با دسترسی آسان و دستورالعمل استفاده راحت، به شما کمک می‌کنند تا با مناسب‌ترین هزینه به هدف خود برسید. مطمئنا اگر روغنی که مصرف می‌کنید، اصل نبوده و از کیفیت لازم برخوردار نباشد، نه تنها کمکی به رشد مو‌های صورت تان نمی‌کند بلکه شما را از این نحوه درمان گیاهی و طبیعی هم مایوس می‌کند. روغن گیاهی ریش و سبیل قانون با تقویت و استحکام بخشیدن به مو‌های صورت تان، مشکلات مربوط به تنک بودن یا کم حجمی ریش و سبیل را برطرف می‌کند.
  گروه قانون با تجربه کاری بیش از یک دهه، کیفیت محصول خریداری شده را تضمین کند به طوری که اگر از نتیجه و کیفیت روغن ریش و سبیل این سایت راضی نبودید، امکان دریافت وجه به صورت تضمینی وجود دارد. ارسال رایگان این محصول هم، هدیه قانون سبز به شماست.

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۷ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوشته های مرتبط