قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

زیبا کردن ابرو وپیشانی؛از لیفت شقیقه و ابرو تااستفاده از روغن‌های گیاهی

زیبا کردن ابرو وپیشانی؛از لیفت شقیقه و ابرو تااستفاده از روغن‌های گیاهی

فهرست مطالب:

با اینکه زمان مادربزرگ‌هایمان خبری از لیفت پیشانی و لیفت شقیقه و ابرو نبود اما به زیبایی و بلندی پیشانی آدم‌ها اهمیت زیادی داده می‌شد و یکی از معیارها برای سر در آوردن از سرنوشت افراد همین پیشانی بود. شاید شما هم بارها این جمله را شنیده‌ایم:«آدم باید پیشانی‌اش بلند باشد» و حتی در مورد پیشانی‌نوشت و بخت خوب و بد هم چیزهای زیادی در خاطر دارید. اگر این باورها را در ذهنتان بالا و پایین کنید، متوجه می‌شوید که از گذشته پیشانی افراد، مهم‌ترین اجزای صورتشان بوده که گاهی به درست یا غلط بر اساس آن قضاوت می‌شدند. امروزه هم فارغ از این باورهای قدیمی، افرادی چون شما، به این جزء صورت اهمیت زیادی می‌دهند و دوست دارند پیشانی صاف و کشیده و ابروهایی با انحنای مناسب داشته باشند؛ به همین دلیل یکی از گزینه‌هایشان برای رسیدن به این خواسته، لیفت پیشانی یا لیفت شقیقه و ابرو است.

چرا پیشانی و شقیقه در زیبایی مهم هستند؟

اگر صورت را به سه قسمت تقسیم کنیم، یک بخش آن را پیشانی اشغال کرده است. پیشانی حد فاصل مو و صورت و حد فاصل ابرو و چشم‌هاست. در دو سمت پیشانی، شقیقه‌ها قرار دارند‌ که محل وصل شدن استخوان به ماهیچه‌های تمپورال بزرگ هستند. با افزایش سن، پوست صورت در نواحی مختلفی چون پیشانی، به دلیل از دست دادن چربی‌ها، شل و افتاده می‌شود و چین‌وچروک‌ها شما را پیر نشان می‌دهند. افتادگی پلک و ابروها نیز زیبایی چشم‌ها را کم می‌کنند و نشاط چهره‌تان را می‌پوشانند. به همین دلیل ممکن است شما برای حفظ یا برگرداندن شادابی چهره، دنبال روش‌هایی باشید تا چهره‌تان جوان‌تر به نظر برسد. اگر تمایل دارید که با انجام لیفت به این هدف برسید، سه روش جراحی پیش روی شماست:

لیفت پیشانی(لیفت باز پیشانی، لیفت اندوسکوپیک)، لیفت تمپورال (شقیقه)، لیفت ابرو از طریق برش یا Hairline. در ادامه با این روش‌ها بیشتر آشنا می‌شوید.

بیشتر بخوانید : زمان استفاده از روغن زالو

لیفت پیشانی چیست؟

لیفت پیشانی عملی تهاجمی است که به دو صورت لیفت باز پیشانی و لیفت آندوسکوپیک انجام می‌شود و نیاز به بیهوشی کامل دارد. با این روش، جراح متخصص در محل تل یا تاج سر یا رستن‌گاه مو، برش‌هایی می‌زند تا به فضای زیر پوست پیشانی دسترسی پیدا کند. در این روش چین‌چروک‌های پیشانی با حذف پوست اضافه و برش زدن آن باز می‌شود و اتصال‌های استخوانی ابرو آزاد می‌شود.

در لیفت پیشانی اگر برش قبل از رستنگاه مو داده شود، طول پیشانی افزایش پیدا می‌کند؛ اما اگر بیمار مایل به افزایش طول پیشانی نباشد، برش در جلوی محل رویش مو ایجاد می‌شود.

لیفت باز پیشانی یا لیفت تاجی (Bicoronal Forehead Lift)، نسبت به لیفت اندوسکوپیک، روش مطمئن‌تر و نتیجه‌بخش‌تری است؛ زیرا در لیفت باز پیشانی، فرم‌دهی به پیشانی و میزان طول آن براساس انتخاب بیمار است و امکان فرم‌دادن به استخوان پیشانی وجود دارد. یعنی اگر پیشانی برجسته باشد، می‌توان استخوان را تراشید و اگر فرورفتگی پیشانی زیاد باشد، برای پر کردن آن از پودر استخوان یا پروتز می‌توان استفاده کرد؛ اما در لیفت آندوسکوپیک این دسترسی‌ها کمتر است و از طرفی طول پیشانی با این روش افزایش پیدا می‌کند. همچنین لیفت آندوسکوپیک برای رفع چین‌وچروک‌های سطحی پوست مناسب است و برای چروک‌های عمیق نتیجه‌بخش نیست؛ اما به دلیل اینکه برش‌های لیفت باز پیشانی عمیق‌تر از لیفت آندوسکوپیک است،  استفاده از این روش رایج‌تر است.

لیفت پیشانی

عوارض لیفت باز پیشانی

مثل هر عمل جراحی دیگر، لیفت پیشانی هم عوارض زیادی برای فرد به همراه دارد. یکی از عوارض ظاهری که بعد از لیفت با آن مواجه می‌شوید، به جا ماندن خط برش در محل لیفت است که هم قابل مشاهده است و هم در این ناحیه، ریزش مو اتفاق می‌افتد. از طرفی بی‌حسی در موضع لیفت، عوارض ناشی از بی‌هوشی و عفونت محل لیفت می‌تواند برای شما دردسر ایجاد کند.

 

بیشتر بخوانید :  از بین بردن شپش در خانه

لیفت شقیقه چیست؟

لیفتینگ شقیقه عمل جراحی تهاجمی است که برای بالا کشیدن ابرو و رفع چین‌وچروک‌های اطراف چشم انجام می‌شود. اگر پیشانی پر چین‌وچروکی نداشته باشید و فقط در بخش انتهایی ابرو دچار افتادگی شده باشید، لیفت شقیقه می‌تواند انتخاب بهتری نسبت به لیفت پیشانی باشد، چون در لیفت پیشانی جراح همه ابرو و پوست پیشانی را به سمت بالا می‌کشد تا چین‌وچروک و افتادگی ابروها را کم کند؛ اما در لیفت شقیقه فقط یک سوم ابرو و گوشه چشم به بالا کشیده می‌شود و چین‌های پیشانی از بین نمی‌روند. برای انجام لیفت شقیقه، جراح متخصص، بعد از بیهوش کردن، سه تا پنج برش کوچک در ناحیه‌ی شقیقه در داخل مو یا جلوی موهای شقیقه می‌زند و پیوندهای ابرو در یک سوم انتهایی را قطع می‌کند و سپس کشیدن پوست را شروع می‌کند. در این روش جراح ممکن است از آندوسکوپ کمک بگیرد، به این صورت که محل تغییر را مشخص کرده و بعد دستگاه آندوسکوپ که لوله نازکی است را وارد بافت‌ها می‌کند. دستگاه آندوسکوپ با دوربین فیلمبرداری که به آن متصل است، بافت‌های محل جراحی را بزرگ‌نمایی می‌کند و امواجی را به مانیتور اصلی ارسال می‌کند تا پوست لیفت شده و به بالا کشیده شود. آندوسکوپ به جراح کمک می‌کند تا بدون ایجاد برش عمیق، لیفت شقیقه را انجام دهد. بعد از لیفت، محل برش‌ها با استفاده از بخیه‌های معمولی یا قابل جذب، چسب‌های پوستی و گیره‌های مخصوص پانسمان می‌شوند.

لیفت شقیقه بدون جراحی

برای انجام دادن لیفت شفیقه، می‌توانید بدون عمل جراحی از پزشک متخصص کمک بگیرید‌ تا با کمک نخ یا دستگاه پلاسما جت، لیفت شقیقه را برای شما انجام دهد. این دو روش به این صورت انجام می‌شود:

لیفت شقیقه با نخ

در این روش، جراح ابتدا محل انجام لیفت را با کرم‌های موضعی، بی‌حس می‌کند. سپس نخ‌های PDO را که قابل جذب هستند، با سوزن‌های نازک مخصوص، وارد پوستتان می‌کند و به آرامی به سمت بالا می‌کشد. متخصص این کار را تا حدی انجام می‌دهد که میزان کشیدگی لازم ایجاد شود. بعد از خارج کردن سوزن، محل زخم پانسمان می‌شود. این نخ‌ها بعد از دو تا سه سال جذب پوستتان می‌شود و اثرشان از بین می‌رود، به همین دلیل ماندگاری این روش کمتر از روش‌های دیگر است.

 

لیفت شقیقه با پلکسر

در این روش، پزشک بعد از بی‌حسی موضعی، با دستگاه پلاسما جت، نقاط ریزی در پوستتان ایجاد می‌کند و حرارت مشخصی را به بافت پوست شما وارد می‌کند و لایه سطحی پوستتان را می‌سوزاند. بعد پوست را بالا کشیده و چین‌وچروک و افتادگی را کاهش می‌دهد. این روش نیاز به سه تا چهار جلسه درمانی با فاصله یک تا دو ماهه دارد. میزان ماندگاری این روش حدود دو سال است.

لیفت ابرو با اندوتاین

برای بالا کشیدن ابرو و رفع چروک‌های پیشانی، می‌توانید از روش لیفت ابرو با اندوتاین استفاده کنید. اندوتاین پروتز مثلثی کوچکی از جنس اسید پلی لاکتیک و قابل تجزیه در بدن است که دو سایز بزرگ و کوچک دارد. اندوتاین چند چنگک کوچک دارد که می‌تواند وارد چربی و بافت‌های زیر پوست شود و پوست را بالا بکشد. در این روش، جراح بعد از بی‌حسی موضعی، برش کوچکی در محل رویش موی بالای پیشانی شما می‌زند و اندوتاین را زیر پوست قرار می‌دهد و با فشار ملایم، بافت‌های زیر پوست را روی خارهای اندوتاین می‌اندازد. وقتی اندوتاین درون بافت چربی یا ماهیچه رفت، پوست بالا می‌رود و با اتصال اندوتاین به استخوان، نیروی کشش پوست حفظ می‌شود.

این روش به شما کمک می‌کند تا چین‌وچروک‌های پیشانی و افتادگی ابروها را برطرف کنید.

 لیفت مستقیم ابرو با برش

اگر افتادگی شدید پلک برایتان دردسرساز شده است، این روش می‌تواند برای شما مؤثر باشد. در روش لیفت ابرو با برش، بعد از بی‌حسی موضعی، جراح در محل شروع رویش ابرو‌ها برش کوچکی می‌زند و تا اندازه‌ای که لازم است، ابرو را بالا می‌کشد و بعد قسمت‌های اضافه پوست برداشته می‌شود و عمل لیفت انجام می‌شود. در این روش چون برش بالای ابرو زده می‌شود، جای برش باقی می‌ماند و نمی‌توان آن را مخفی کرد، به همین دلیل استفاده از این روش به افرادی که وارد دوران پیری نشده‌اند، توصیه نمی‌شود.

استفاده از لیفت شقیقه و ابرو برای چه کسانی مناسب نیست؟

معمولاً جراحان زیبایی منصف به فردی که سلامت عمومی پایینی دارد، توصیه می‌کنند سراغ انجام عمل لیفت نرود. چون این عمل تهاجمی است و دوران نقاهت طولانی دارد، نیاز است تا بیمار قدرت بدنی خوبی داشته باشد و سابقه بیماری‌های قلبی و عروقی و… در کارنامه سلامتی‌اش نباشد. همچنین بیماری که پوست غیرقابل انعطاف و ساختار استخوانی ضعیفی دارد، از نظر متخصصان برای این عمل مناسب نیست و به نتیجه دلخواه نمی‌رسد.

بیشتر بخوانید : خرید روغن مژه و ابرو قانون

مراقبتهای لیفت شقیقه و ابرو

انجام دادن لیفت شقیقه و ابرو به مراقبت‌های قبل و بعد از عمل نیاز دارد که باید به آن توجه کنید:

پرونده پزشکی‌تان را به طور کامل در اختیار جراح قرار دهید تا بعد از اطمینان به عدم وجود مشکل جسمی، نسبت به عمل اقدام کند.

خواسته و انتظارتان را به صورت دقیق به جراح بگویید تا براساس آن عمل لیفت را انجام دهد و بعد از عمل با چیزی برخلاف تصورتان مواجه نشوید.

سراغ جراح متخصص و حرفه‌ای برای عمل لیفت بروید و عمل را در محیط بهداشتی و با مواد اولیه خوب انجام دهید.

از استعمال دخانیات قبل از عمل خودداری کنید.

حتماً با یکی از بستگان یا دوستان به مطب بروید تا بعد از عمل از شما مراقبت کند.

بعد از عمل، به توصیه‌های پزشکی جراح عمل کنید و داروها را در زمان مقرر مصرف کنید.

از کمپرس یخ برای کاهش تورم در محل زخم استفاده کنید.

هنگام خوابیدن مراقب محل لیفت باشید تا فشار به آن ناحیه وارد نشود و سرتان رو به بالا قرار گیرد.

از انجام فعالیت‌های سنگین، ورزش و تحرک زیاد خودداری کنید.

تا سه روز بعد از لیفت، به زخم‌ها آب نزنید.

بعد از عمل در معرض گرمای شدید یا آفتاب قرار نگیرید.

 عوارض لیفت شقیقه و ابرو

برخلاف تبلیغ‌های فراوانی که برای انجام عمل لیفت بدون نگرانی از به وجود آمدن عارضه جدی می‌شود، برخی از افراد با انجام لیفت، آسیب‌های زیادی دیده‌اند. آسیب‌هایی که قابل جبران نبوده و به قیمت سلامتی‌شان تمام شده است و به قول معروف به جای اینکه ابرویشان را درست کنند، چشمشان را کور کرده‌اند!

از مهم‌ترین عوارض لیفت شقیقه و ابرو موارد زیر است:

آسیب شاخه فرونتال (شاخه پیشانی) عصب حرکتی پیشانی

عوارض ناشی از بیهوشی عمومی(سردرد، سرگیجه، حالت تهوع، ضعف و فراموشی، تغییر رنگ و التهاب پوستی، لخته شدن خون در پا، بروز مشکلات قلبی و ریوی)

عفونت شدید در محل عمل

ظاهر نامطلوب در محل برش

نیاز به گذراندن دوران نقاهت طولانی

نامتقارن شدن ابروها

بی‌نتیجه بدون عمل یا برخلاف انتظار بودن عمل

ریزش مو در محل برش

ورم، کبودی و خارش

مصنوعی شدن چهره

خونریزی در محل برش

بروز اسکار در محل برش

تجمع مایع زیر پوست و ورم مخاط چشم

خشک شدن چشم

بالا رفتن خط رویش مو

فلج شدن عضلات صورت

تغییر حالت چهره به شکل ناخوشایند

از دست دادن قوای جسمی به دلیل بیهوشی و عمل جراحی

احساس درد و سوزش و تیر کشیدن محل برش

بروز حساسیت و آلرژی

هماتوم یا خون‌مردگی

آسیب به اعصاب حسی و حرکتی به خصوص در لیفت عمقی

جایگزین طبیعی برای لیفت شقیقه و ابرو

عوارض زیادی که عمل‌های زیبایی به همراه دارند، بسیاری از افراد را از انجام آن‌ها منصرف می‌کند، چون ممکن است در ازای مزایایی که از آن به دست می‌آورند، بهای سنگین مادی و جسمی بپردازند. اگر شما هم ترجیح می‌دهید به جای استفاده از روش‌های تهاجمی پرخطر به روش‌های جایگزین طبیعی فکر کنید، می‌توانید از روش‌های دیگر برای زیبا کردن چهره‌تان در ناحیه پیشانی و ابرو استفاده کنید.

بیشتر بخوانید : خرید روغن حنظل قانون

لیفت پیشانی و ابرو با روش طبیعی

عوامل زیادی باعث پیر شدن زودهنگام پوست شما می‌شود که باید از آن‌ها دوری کنید. خواب نامنظم، تغذیه نامناسب، استعمال دخانیات، استفاده زیاد از گوشی، اخم کردن زیاد یا بالا انداختن مداوم ابرو، استرس و استفاده از مواد آرایشی بی‌کیفیت، از جمله مواردی هستند که چین‌وچروک‌های پیشانی و ابرو را افزایش می‌دهند. با ترک این عادت‌های مخرب و استفاده از تغذیه مناسب، ماساژ دادن پوست پیشانی و ابرو با کرم و روغن‌های مناسب، آب‌رسانی به پوست و مرطوب نگه‌داشتن آن، مصرف سبزیجات و خوراکی‌های تازه، می‌توانید جوانی و نشاط چهره‌تان را حفظ کنید و دست به دامن روش‌های جراحی تهاجمی نشوید. به جز این روش‌ها، روش زیر هم تأثیر زیادی در جوان نگه‌داشتن و بهبود آسیب‌های پوستی‌تان دارد.

رفع چین و چروک پیشانی با روغن های گیاهی

کدام روغن های گیاهی برای لیفت شقیقه و ابرو کارساز است؟

روغن‌های طبیعی از گذشته برای زیبایی کاربرد زیادی داشته‌اند و بیشتر افراد با کمک این روغن‌‌ها، خود را از دام پیری و عوارض آن نجات می‌دادند. امروزه نیز با وجود تنوع عمل‌های زیبایی، روغن‌های گیاهی به‌عنوان یک رقیب جدی در این عرصه حضور دارند و نشاط و شادابی را به افراد هدیه می‌دهند. با خرید روغن‌های زیبایی و آرایشی زیر و مصرف مداوم آن‌ها می‌توانید چین‌وچروک‌های پیشانی و کنار ابرو را بهبود ببخشید:

روغن نارگیل

روغن آرگان

روغن بادام شیرین

روغن آووکادو

روغن بنفشه

روغن جوجوبا

این روغن‌ها به حالت‌پذیری ابروهای شما و کاهش چروک‌های پوستی کمک می‌کنند. برای استفاده از این روغن‌ها، هر روز چند قطره از روغن‌ها را به صورت ترکیبی یا جداگانه روی پیشانی و ابرو بمالید و به آرامی ماساژ دهید. این کار را تا چند ماه ادامه دهید تا به نتیجه مطلوب برسید.

بیشتر بخوانید : خرید روغن مورینگا قانون

خرید روغن های زیبایی و آرایشی قانون

برند قانون به‌عنوان متخصص تولید روغن‌های زیبایی و آرایشی و با یک دهه فعالیت در این عرصه مفتخر است به اینکه توانسته محصولاتی را به بازار عرضه کند که برای سلامتی و زیبایی شما مفید و مؤثر است. اگر شما هم قصد دارید با خرید روغن‌ های زیبایی و آرایشی قانون، زیبایی را به صورت طبیعی و بی‌دردسر و عوارض جانبی هدیه بگیرید، کافی است محصول موردنظرتان را سفارش دهید و آن را درب منزل تحویل بگیرید. توجه داشته باشید که در صورت نارضایتی از محصول یا به دست نیاوردن نتیجه لازم از آن، می توانید بدون نگرانی کالا را پس دهید و هزینه پرداختی را به طور کامل دریافت کنید.

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط