قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

همه چیز در مورد ماریانا !

همه چیز در مورد ماریانا !

فهرست مطالب:

ماریانا چیست و چه کاربردی دارد؟

ماریانا ترکیبی از چند گیاه دارویی است که معروف ترین کاربرد آن ایجاد تنگ کنندگی واژن می باشد. این ترکیب در دسته بندی ترکیبات قابض قرار گرفته و به علت عملکرد کم نظیر در برطرف کردن مشکلات رحمی بانوان (نظیر عفونت های زنانه که بسیار شایع است) از محبوبیت فوق العاده ای برخوردار می باشد.

ماریانا با دارا بودن ترکیبات قابض باعث جمع شدن بافت واژن شده و بدین ترتیب به عنوان تنگ کننده واژینال عمل می کند.

 

ماریانا یک گیاه است یا ترکیب گیاهی؟!

اشتباه رایجی بین مصرف کنندگان ماریانا وجود دارد که اطلاعی از ترکیب بودن آن نداشته و این نام (ماریانا) را مختص به گیاهی خاص می دانند.
همانگونه که ذکر شد ماریانا ترکیبی دقیق از چند گیاه قابض و ضدعفونی کننده بوده و نام گیاهی مستقل نمی باشد.

ترکیبات ماریانا

آیا در منابع قدیم طب سنتی ( کتب ابن سینا و…) نامی از ماریانا ذکر شده است؟!

پاسخ این سوال منفی است. علی رغم تبلیغات فراوان در فضای مجازی که مدعی وجود نام و خواص ماریانا در کتب کهن طب سنتی می باشند، نامی ازین ترکیب در این کتب موجود نمی باشد.
جالب است بدانید اگرچه نامی از ماریانا در کتابهای طب سنتی برده نشده ولی از ترکیبات تنگ کننده واژن و بهبود دهنده عفونت های زنانه به وفور یاد شده است.
به طور مثال در کتاب قانون ابوعلی سینا (کتاب سوم، بخش سوم، ص ۲۶۱) چندین ترکیب گیاهی با عنوان تنگ کننده های فرج ذکر شده و در کتب دیگر طب کهن نیز از ترکیبات مشابه یاد شده است. لازم به ذکر است این ترکیبات با ترکیب اصلی ماریانا یکسان نبوده ولی دارای مشترکاتی می باشند.

 

 

روغن ماریانا چیست؟

ماریانا به تنهایی روغن ندارد و روغنی که به عنوان روغن آن عرضه می شود معمولا ترکیبی از روغن پوست و هسته انار است که به علت عدم استخراج کامل مواد موثره، تاثیر شیاف و پودر آن را ندارد.

 

 

موارد مصرف ماریانا چیست؟

 

برای تنگ کنندگی واژن

مهم ترین و مشهورترین خاصیت آن ایجاد خاصیت تنگ کنندگی واژن می باشد. این محصول با دارا بودن گیاهان دارویی قابض باعث جمع شدگی بافت واژن شده و باعث ایجاد این اثر می شود.

 

برای ضد عفونی کنندگی واژن و آنتی باکتریال

ماریانا با دارا بودن گیاهان دارویی آنتی باکتریال باعث از بین رفتن باکتری ها و قارچ های تناسلی شده و خاصیت ضدعفونی کنندگی پایداری از خود بر جا می گذارد.

 

برای کمک به تنظیم ترشحات واژینال

ترکیبات خاص آن با اثربخشی استثنایی خود باعث بهبود و تنظیم ترشحات واژینال می شود.

 

برای کمک به بهبود عفونت های رحمی

یکی از مهم ترین خواص آن بهبود عفونت های رحمی می باشد. این محصول با دارا بودن گیاهان دارویی آنتی باکتریال و ضد عفونت های واژینال، در یک دوره مصرف خود باعث بهبود عفونت های تناسلی شده و سلامت دستگاه تناسلی را به ارمغان می آورد.

استفاده از عسل (که طریقه مصرف آن در ادامه آمده) در کنار ماریانا، روند بهبود عفونت های تناسلی را سرعت می بخشد.

 

برای خوشبو کنندگی واژن

ماریانا با دارا بودن ترکیبات آروماتیک و آنتی باکتریال، علاوه بر از بین بردن باکتری های تولید کننده بوی نامطبوع تناسلی، باعث خوشبو شدن محیط واژن می شود.

ماریانا و خوشبوکنندگی واژن

برای چه مواردی تاثیر چندانی ندارد؟

با گسترش رسانه ها و شبکه های اجتماعی و تبلیغات وسیعی که بدون نظارت بر درستی ادعاهای تبلیغی در این رسانه ها انجام میگیرد، گاه شاهد آن هستیم که از غفلت مصرف کننده سوءاستفاده شده و برای محصول خواصی ذکر می شود که آن محصول این خواص را دارا نیست.
ماریانا نیز ازین مورد مستثنی نبوده و گاه شاهد آن هستیم که در سایت ها و شبکه های اجتماعی خواصی برایش ذکر شده که دارای آن خواص نمی باشد؛ به عنوان مثال:

-افزایش میل جنسی

-درمان فیبروم رحمی

-درمان اختلالات هورمونی

-درمان کیست های زنانه

-درمان زخم های تناسلی

 

لازم به ذکر است اگرچه مصرف آن برای موارد ذکر شده چندان موثر نمی باشد، ولی ترکیبات گیاهی فراوان و موثری جهت رفع مشکلات فوق در کتب طب سنتی ذکر شده است.

 
 

شیاف ماریانا بهتر است یا پودر ماریانا؟

پاسخ این سوال بسته به کاربردی که از آن انتظار دارید متغیر می باشد:


مزایای استفاده از شیاف ماریانا :

شیاف ماریانا نسبت به پودر ماریانا طرز استفاده راحت تری داشته و به سادگی و بدون نیاز به امکانات خاصی استفاده از آن امکان پذیر است. استفاده از شیاف موجب ایجاد خاصیت تنگ کنندگی سریع تر نسبت به پودر شده و در هر مرحله استفاده، مقدار کمتری از آن نسبت به پودر آن به کار برده می شود.


مزایای استفاده از پودر ماریانا :

استفاده از پودر ماریانا تاثیرات پایدار تری ایجاد کرده و در برطرف کردن عفونت های رحمی اثرگذاری چشمگیرتری دارد. همچنین قیمت آن نسبت به شیاف آن ارزان تر بوده و به علت عدم نیاز به قالب گرفتن (جهت تبدیل به شیاف) به صورت خالص تر و با مواد موثره بیشتری عرضه می شود

پودر و شیاف ماریانا

 دوره مصرف ماریانا چقدر است؟

پاسخ این سوال نیز بسته به کاربردی که مصرف کننده از ماریانا انتظار دارد متفاوت است؛ اگر استفاده از آن صرفا جهت ایجاد خاصیت تنگ کنندگی واژن می باشد یک مرتبه استفاده از این محصول دو ساعت قبل از رابطه جنسی این خاصیت را ایجاد کرده و برای حدود شش ساعت تاثیر خود را حفظ می کند. در صورتیکه به مدت سه هفته یک شب در میان از آن استفاده گردد خاصیت تنگ کنندگی واژینال تا مدت طولانی حفظ شده و نیاز به استفاده مجدد از آن نمی باشد.
همچنین استفاده از آن به مدت دو ماه هر هفته دو مرتبه تاثیر چشمگیری در کاهش عفونت های زنانه و رفع کامل این مشکل دارد.

 استفاده از ماریانا چه عوارضی می تواند داشته باشد؟

ماریانا مانند همه داروها باید به میزان لازم مصرف شده و در استفاده از آن زیاده روی نشود.
بسیاری از تولیدکنندگان ماریانا در فرمولاسیون این محصول از پوست انار و جَفت بلوط(پوسته چوبی بلوط) که قابض و نسبتا ارزان است استفاده می کنند. این گیاهان در ذات خود مضر نیستند ولی استفاده بیش از اندازه از آن ها می تواند موجب خشکی واژن شود.

سوزش و خارش اولیه پس از مصرف ماریانا مخصوصا در افراد دارای خشکی واژینال طبیعی بوده و به علت ترکیبات قابض آن می باشد. این افراد باید به جای مصرف روزانه آن ، ازین محصول با فواصل مشخص (حداکثر هفته ای دو مرتبه) استفاده نمایند.

لازم به ذکر است که شیاف آن از نوع شیاف جذبی نیست و یک ساعت پس از قرار گرفتن در محل باید خارج شود.

 

 

موارد منع مصرف

استفاده از ماریانا در دوران بارداری و قاعدگی ممنوع است. هم چنین اگر در دوره نقاهت واژینوپلاستی به سر برید نباید از این ترکیب گیاهی استفاده کنید.

کسانی که دارای خشکی واژینال می باشند نیز باید تحت نظر پزشک از این محصول استفاده نمایند.

 

شیاف آن چگونه باید مصرف شود؟

یک عدد قرص را با کمی روغن زیتون یا آب ولرم مرطوب کرده و دو ساعت قبل از مقاربت داخل واژن شیاف کنید؛ پس از یک ساعت خارج نموده و شستشو دهید.

در صورت خشکی واژن یا مشکل بودن انجام دستور فوق میتوانید سه عدد قرص را در یک لیوان آب به مدت ده دقیقه جوشانده و پس از سرد شدن به کمک یک سرنگ تمیز (بدون سوزن) به صورت دوش واژینال مصرف نمایید.

مصرف ماریانا
پودر آن چگونه باید مصرف شود؟

میزان دو قاشق غذاخوری پودر آن را با دو لیوان آب مخلوط کرده و بین ده تا دوازده دقیقه بجوشانید.
پس از خنک شدن مایع محلول را با پارچه تمیز کاملا صاف کنید.بهتر است جهت تست حساسیت محلول ابتدا مقداری را با دست در محل مورد نظر آبزنی کنید و در صورت سوزش یا خارش (نادر است) با پزشک خود مشورت کنید.

بعد از تست محصول و عدم وجود موارد مذکور محلول را به سه طریق می توان استفاده نمود :

۱. داخل لگن آب نشسته و با دست مایع را به محل مورد نظر آبزنی کنید.

۲. با استفاده از یک سرنگ تمیز ( بدون سوزن ) محلول را به صورت دوش واژینال مصرف نمایید
شایان ذکر است این شیوه به دلیل تماس بالا با غشاء تاثیر فوق العاده ای خواهد داشت.

۳_ پودر در آب ولرم خمیر گرفته شده و در پارچه ای نازک و تمیز قرارداده شود و شب ها در واژن شیاف شود.

 

 

رعایت چه نکاتی در حفظ سلامت تناسلی و رفع عفونت های واژینال ضروری است؟

-استحمام در زمان عادت ماهانه یکی از مهم ترین علت های عفونت رحمی است.

-حتی المقدور از لباس زیر با الیاف پنبه ای استفاده شود و از پوشیدن لباسهای تنگ و فاق کوتاه خودداری شود.
-در حمام از صابون ها و شامپوهای غیرمعطر و ملایم استفاده شود.

-شستشوی مجرای تناسلی با ژلهای شیمیایی واژینال برای اکثر بانوان ضرورتی ندارد و در دراز مدت می تواند سبب بروز عوارضی همچون خشکی واژن شود.

ماریانا و دستگاه تناسلی
روش درمان عفونت تناسلی بدون استفاده از ماریانا

برای حفظ سلامت و بهداشت مجاری تناسلی و همچنین کمک به رفع عفونت های رحمی توصیه می شود به مدت هفت تا چهارده شب هر مرتبه بیست سی سی تزریق عسل مرغوب در واژن به وسیله سرنگ استریل بدون سوزن داشته باشید.
تاکید می شود که عسل مورد استفاده مرغوب بوده و حداقل هفت شب انجام شود. لازم به ذکر است این عمل در دوران قاعدگی ممنوع است و به علت امکان آسیب به پرده بکارت ویژه بانوان متاهل می باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط