قانون | محصولات طبیعی و ارگانیک

ورود / ثبت نام

روش تشخیص روغن کندش اصل؛ اکسیر جوانی مو

روش تشخیص روغن کندش اصل؛ اکسیر جوانی مو

روش تشخیص روغن کندش اصل؛ اکسیر جوانی مو

محتوای جدول

 • اگر با جستجوی روش تشخیص روغن کندش اصل از تقلبی به صفحه ما آمده‌اید، به شما خوش‌آمد می‌گوییم. خیالتان راحت باشد که در این مطلب، نکات علمی و دقیقی را در این زمینه خواهید خواند.

   

  به نظرتان همه روغنهای گیاهی تقلبی هستند؟

  فرقی نمی‌کند کدام روغن گیاهی آرایشی و بهداشتی را انتخاب می‌کنید. بازار تقلب در همه روغن‌های گیاهی داغ‌تر از آن چیزی است که فکر می‌کنید؛ اما نگران نباشید! همیشه راه‌هایی برای تشخیص اصالت روغن وجود دارد تا بتوانید از خواص بی‌نظیر این روغن‌ها در بهبود و رفع بیماری‌های پوست و مو استفاده کنید و از خریدشان منصرف نشوید. اگر روغن اصل در بازار پیدا نمی‌شد، قطعاً شما هم حرفی از تأثیری که دیگران دیده‌اند، نمی‌شنیدید و سراغ خرید روغن‌های گیاهی نمی‌آمدید.

   

  روغن کندش اصل چه خاصیتی دارد؟

  حتماً به دلیل رفع مشکلات موهایتان مثل ریزش، وز و خشکی آن یا برای تقویت آن، به فکر تهیه روغن کندش افتاده‌اید و در مورد خواص آن چیزهایی خوانده یا شنیده‌اید. البته برخی از خواصی که در سایت‌های مختلف در مورد روغن کندش گفته می‌شود، دقیق و علمی نیست و ممکن است اعتماد شما به روغن‌های گیاهی را از بین ببرد؛ همان‌طور که روغن تقلبی این کار را با شما می‌کند.شمامی‌توانید در اینجا خواص واقعی روغن را بخوانیدو بعد وارد مرحله بعدی شوید:تشخیص روغن کندش اصل از تقلبی!

   

  معیارهای تشخیص روغن کندش اصل از تقلبی

   

  روغن کندش اصل چه رنگی است؟

  معمولاً اولین چیزی که فروشنده‌ها در مورد اصالت روغن می‌گویند، ویژگی‌های ظاهری آن است. اما آیا ظاهر روغن می‌تواند نشان‌دهنده اصالت آن باشد؟ پاسخ روشن است: خیر!

  اگر در جایی خواندید که روغن کندش اصل رنگی قهوه‌ای، سیاه یا زرد کهربایی دارد، فقط به این ویژگی‌ها اکتفا نکنید. بسیاری از عوامل در رنگ روغن تأثیر دارند.

  به دلیل اینکه کندش، گیاهی است که به تنهایی قابلیت روغن‌گیری ندارد، از روغن‌های پایه برای روغن‌گیری از آن استفاده می‌کنند. ممکن است روغن پایه مورد استفاده، کنجد باشد یا زیتون و یا روغن‌های دیگر. هرکدام از این روغن‌ها، رنگ و بوی مخصوص خود را دارند که در نهایت بر محصولی که به‌عنوان روغن کندش عرضه می‌شود، تأثیر می‌گذارند.

  عامل دیگری که در تشخیص روغن کندش اصل تأثیرگذار است، میزان حرارت و نحوه فرآوری روغن است.

  در حال حاضر استخراج روغن از دانه‌های روغنی با روش استخراج مستقیم با حلال و یا با روش دو مرحله‌ای پرس مکانیکی و استخراج با حلال انجام می‌شود. پرس ممکن است به صورت پرس سرد باشد یا پرس گرم.

  در روغن‌گیری به وسیله دستگاه پرس گرم، دانه‌ها و گیاهان به دلیل حرارت زیادی که در فرایند تهیه روغن می‌بینند، خواص و فواید خود را از دست می‌دهند؛ اما چون این روش برای تولیدکنندگان به صرفه است، رواج بیشتری دارد. روغن‌هایی که با این روش به دست می‌آیند، معمولاً رنگ تیره‌ یا سوخته‌ای دارند.

  در استخراج روغن با دستگاه پرس سرد، خواص گیاه اولیه کاملاً حفظ می‌شود. محصول نهایی با اینکه قیمت بیشتری نسبت به روغن‌های تهیه شده با پرس گرم دارد، اما کیفیت مطلوب و بالاتری دارد. روغنی که با این روش تهیه می‌شود، شفاف است و رنگ و بوی خوبی دارد.

  به جز موارد بالا، این مورد را هم در نظر داشته باشید:

  ماده اولیه که در روغن‌گیری به کار می‌رود، در رنگ آن تأثیر زیادی دارد؛ مثلاً اگر روغن کندش زرد پررنگ است، ممکن است از گیاه کندش هندی برای روغن‌گیری استفاده شده باشد و اگر زرد کم‌رنگ است، احتمالاً از گیاه کندش سوری استفاده کرده‌اند.

  پس در نظر داشته باشید که روغن کندش اصل ممکن است رنگ روشنی داشته باشد یا تیره و این معیار نمی‌تواند دلیل تقلبی بودن یا اصل بودن روغن باشد. همچنین توجه کنید که برخی از فروشنده‌ها رنگ‌دهنده‌های شیمیایی به روغن اضافه می‌کنند.

   

  آیا روغن کندش خالص شفاف است؟

  اگر از آن دسته افرادی هستید که برای اطمینان از اصل بودن روغن‌های گیاهی ترجیح می‌دهید روغنی بخرید که لرد آن ته‌نشین می‌شود و شفافیت کمی دارد، مطمئن باشید این معیار علمی نیست و بیشتر اثر روانی دارد. برخی از فروشندگان برای ترغیب افراد به خرید روغن‌ها، تمام تلاششان را می‌کنند تا مقداری لرد به روغن اضافه کنند تا نشان دهند مواد ته‌نشین شده، همان موادی است که در فرایند تهیه روغن استفاده شده است و روغن خالص است. مثلاً روغن سیاهدانه، کندش، کنجد و خراطین از این دسته روغن‌ها هستند. اما بیایید علمی‌تر نگاه کنیم.

  روغن‌های گیاهی خامی که از دانه‌های روغنی به دست می‌آیند، حاوی مقداری مواد جامد معلق غیرمحلول در روغن هستند که هیچ تأثیری در افزایش خواص روغن ندارند و چون قابلیت جذب هم ندارند، بهتر است با فیلتراسیون تصفیه شوند تا روغنی شفاف و یکدست به دست بیاید. حتی از یک جنبه دیگر می‌توان گفت که این فیلتر، به نفع شماست، چون مجبور به دور ریز لردهایی که حجمی از روغن را به خود اختصاص داده‌اند و شما برایشان هزینه کرده‌اید، نمی‌شوید!

   

  روغن کندش تقلبی چه بویی میدهد؟

  بهتر است از فاکتور ظاهری بو هم منصرف شوید و هنگام خرید روغن کندش، به‌عنوان یک معیار مطمئن به آن توجه نکنید.

  روغن کندش به دلیل طبع گرمی که دارد، بوی ملایمی می‌دهد، همین عامل باعث می‌شود که با روغن‌های بی‌بوی ارزان قیمت ترکیب و به‌عنوان روغن اصل فروخته شود.

  از طرفی برخی از فروشنده‌ها با اضافه کردن اسانس‌های شیمیایی به روغن‌های متفرقه، تلاش می‌کنند تا آن را به‌عنوان روغن کندش اصل جا بزنند. توجه داشته باشید که روغن پایه استفاده شده(روغن کنجد، روغن زیتون، روغن کندش) در بوی روغن تأثیر زیادی دارد.

   

  قیمت روغن کندش ارزان باشد یا گران؟

  بعضی‌ها می‌گویند:«هیچ گرانی بی‌حکمت نیست و هیچ ارزانی بی‌علت».

  اما واقعیت را بخواهید، قیمت منصفانه هم باحکمت است و هم علت دارد! حکمتش در این است، با میزان کیفیتی که دارد متناسب است و علتش هم این است که فروشنده خوش انصاف است و ترجیح می‌دهد سود کمتری نصیبش شود، اما مشتری با رضایت محصول را بخرد.

  پس اگر قیمت روغن کندش ارزان بود، به راحتی تن به خرید آن ندهید، چون راه تقلب زیاد است و بعدها ممکن است بیشتر از آنچه هزینه کرده‌اید، برای به دست آوردن سلامتی که بر اثر استفاده از روغن کندش تقلبی از دست داده‌اید، خرج کنید.

  همچنین روغن کندش گران را هم نخرید! چون با وجود هزینه زیادی که پرداخته‌اید، نمی‌توانید به اصل بودن آن مطمئن شوید.

  بهتر است فقط دنبال قیمت واقعی روغن باشید؛ اما قیمت را ملاک خرید روغن کندش اصل نگیرید.

   

  یک تک پا تشریف ببرید آزمایشگاه!

  خب برویم سراغ مطمئن‌ترین روش علمی به نام آنالیز آزمایشگاهی.

  چون روغن‌های گیاهی برای سلامتی افراد و بهبود مشکلات آن‌ها تأثیر زیادی دارند، بررسی میزان استاندارد بودن روغن‌ها با روش آنالیز آزمایشگاهی معیار خوبی برای شماست. در این روش به بررسی و تعیین مجموعه‌ای از خصوصیات و پارامترهای فیزیکو- شیمیایی و بیولوژیکی روغن‌های گیاهی می‌پردازند تا میزان مواد مؤثره در آن و کارایی و خواص واقعی روغن مشخص شود و نتیجه به شما گزارش داده می‌شود. پس اگر قصد دارید از اصل بودن روغن کندش، مطمئن شوید، مقداری از آن را به آزمایشگاه ببرید و بعد از مشخص شدن نتیجه، بار دیگر سراغ خرید روغن کندش بروید.

  با وجود اعتبار بسیار بالایی که روش آنالیز آزمایشگاهی دارد، هزینه زیاد آن دردسرساز است. البته اگر بخواهید روغن کندش اصل را در حجم زیاد از تولیدکننده بخرید و خودتان عرضه کنید، استفاده از این روش برایتان مفید است؛ چون با اطمینان می‌خرید و با ضمانت می‌فروشید‌.

   

  یک متخصص کاربلد پیدا کنید!

  حق دارید اگر موقع خرید روغن‌های گیاهی با دیدن برندهای مختلف گیج شوید و ندانید کدام محصول را انتخاب کنید. هر فروشنده‌ای آن‌قدر از اصالت محصول خود می‌گوید و تعریف می‌کند که شما نمی‌توانید به او نه بگویید، به خصوص اگر با خواندن چند سطر بالاتر به این نتیجه رسیده باشید که هیچ کدام از معیارها به این دلیل به کارتان نمی‌آید: معیارهای ظاهری به دلیل تقلب در آن و آنالیز آزمایشگاهی به خاطر قیمت بالا!

  خوب! چاره چیست؟

  یکی از بهترین و مطمئن‌ترین راه‌ها در این مواقع، رفتن سراغ تولیدکنندگان معتبر و متخصص است. حتماً از افرادی که در سبد خانوار جایی برای روغن‌های گیاهی گذاشته‌اند و از مصرف‌کنندگان باتجربه هستند، درخواست کنید برندهای معتبر را به شما معرفی کنند. همچنین می‌توانید به فروشگاه‌ یا سایت این تولیدکنندگان بروید و محصولات مختلفشان را رصد کنید تا متوجه شوید چه میزان تخصص و تجربه‌ای در تولید محصولات دارند.

  اگر تولیدکننده‌ای پیدا کردید که هم تخصص کافی در تولید روغن‌های گیاهی دارد و هم هوای مشتری‌های خود را با خدمات پس از فروش دارد، معطل نکنید و او را به‌عنوان برند محبوب خود انتخاب کنید تا خیالتان از اینکه کدام روغن کندش اصل است و کدام روغن کندش تقلبی، راحت شود.

   

  برند قانون، متخصص روغنهای آرایشی و زیبایی

  یک دهه است که در تولید بی‌واسطه روغن‌های گیاهی فعالیت داریم و با استفاده از مواد‌اولیه باکیفیت، بهره‌مندی از نیروهای متخصص و به کارگیری فرمولاسیون پیشرفته در فرایند تولید روغن‌های زیبایی و آرایشی قانون، تلاش می‌کنیم به افزایش کارایی محصولات در فرایند درمان و بهبود مشکلات شما کمک کنیم و برای رضایت شما گام مؤثری برداریم. به پاس حمایت و قدردانی مشتریان خوبمان، علاوه بر عرضه روغن‌ها با قیمتی منصفانه، خدمات پس از فروش منحصر به‌ فردی چون ارسال رایگان به تمام کشور و عودت تمام مبلغ پرداختی در صورت هرگونه نارضایتی را برای شما در نظر گرفته‌ایم.

  همین حالا روغن کندش اصل قانون را از طریق سایت سفارش دهید و سلامتی را به موهایتان هدیه بدهید.

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۷۹ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  نوشته های مرتبط