قانون | فروشگاه روغن های زیبایی ارگانیک

ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام

بخش ناحیه کاربری

هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0
ورود / ثبت نام
ورود
ثبت نام
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
0

همه چیز در مورد روغن خراطین!

همه چیز در مورد روغن خراطین!

محتوای جدول

فهرست مطالب

روزی نیست که با تبلیغات روغن خراطین بمباران نشویم! در گوشه و کنار بسیاری از سایت ها و در هنگام تبلیغات شبکه های ماهواره ای، همواره ردی از روغن خراطین پیداست. این روغن معروف که به نقل بعضی محافل خصوصی دوستانه هم راه پیدا کرده و افراد آن را به همدیگر معرفی میکنند، تقریبا برای همگان شناخته شده است و حداقل چند مرتبه نام آن را شنیده ایم.

 

آیا تاثیرگذاری روغن خراطین واقعیت دارد؟

شاید شما هم با خواندن مطالب عجیب و دور از واقعیت در برخی سایت های فروش روغن خراطین که به تاثیرات فوری و غیرقابل باور این روغن اشاره می کند در مورد واقعیت اثرگذاری این محصول به شک افتاده باشید.
اگر منظور از طرح سوال در مورد واقعیت اثرگذاری روغن خراطین، مشاهده تاثیرگذاری این روغن در مدت زمان بسیار کوتاه باشد، نمی توان به آن جواب مثبت داد. ولی اگر با داشتن پشتکار دوره مصرف این روغن را به طور منظم به انجام رسانید، جوابدهی بی نظیر و پایدار این محصول را مشاهده خواهید کرد.
بنابراین انتظار اینکه در کمتر از یک ساعت برای یک مرتبه استفاده از این روغن تاثیرات آن را مشاهده کنید دور از منطق بوده و صحیح نمی باشد.

 

مصرف روغن خراطین برای چه مواردی مفید است؟

-حجم دهنده اعضا با تداوم مصرف
-سفت کننده اندام ها و عضلات

-حجم دهنده آلت تناسلی مردانه

_حجم دهنده و سفت کننده سینه در بانوان

_بهبود چین و چروک های سطحی
_حجم دهنده و پُر کننده صورت
-افزایش گردش خون در محل مورد استفاده
-ضد اسپاسم، سردی و گرفتگی اندام ها

 

مصرف روغن خراطین برای چه مواردی اثر ندارد؟

_ رفع خطوط و ترک های پوستی (استرچ مارک)
_ زود انزالی
_ چین و چروک های عمقی مانند خط لبخند
_ رفع گودی زیر چشم
_ تقویت میل جنسی
‍_ از بین بردن جوش و لک های صورت

برخلاف تبلیغات رایج ، مصرف روغن خراطین  تاثیری بر افزایش میل جنسی و بهبود زود انزالی ندارد!

نکات عمومی برای مصرف این روغن :

۱. قبل از مصرف روغن خراطین پوست خود را از هرگونه مواد آرایشی پاک کرده و ترجیحا با آب ولرم و صابون ملایم بشویید.

۲. بهترین زمان استفاده از آن شب قبل از خواب می باشد.

قبل از مصرف روغن خراطین

نکات مهم در مصرف این روغن جهت افزایش حجم آلت تناسلی

۱. اگر قصد استفاده از این روغن جهت افزایش حجم آلت تناسلی مردانه را دارید بهتر است از مخلوط روغن خراطین با روغن زالو (به علت اثرگذاری بیشتر) استفاده نمایید. توجه داشته باشید که اثرگذاری این روغن بیشتر از آنکه موجب افزایش طول باشد موجب افزایش قطر آلت تناسلی مردانه است.

۲ . بهتر است قبل از مصرف حوله ای را داغ کرده و به وسیله آن در مدت سه الی پنج دقیقه آلت تناسلی را کمپرس گرم کنید؛ این عمل جهت باز شدن منافذ پوست و جذب سریع روغن میباشد.

 

روش مصرف جهت افزایش حجم آلت تناسلی مردانه

۱. در پنج دقیقه اول مقدار کافی از روغن خراطین را از ابتدا (غضروف عانه) تا انتهای آلت تناسلی به شکل دورانی ماساژ دهید. درصورتیکه در این زمان روغن جذب آلت و دست شد باید روغن را مجددا شارژ کنید، به طوریکه دست به راحتی بر روی آلت تناسلی بلغزد. توجه داشته باشید که انجام این عمل نباید موجب انزال شود.

۲. در پنج دقیقه دوم ماساژ، فقط آلت را از انتها به سمت جلو بکشید، به طوریکه کمی احساس درد کنید. (به جای این مرحله میتوانید از دستگاه بادکش یا وکیوم مردانه نیز بهره بگیرید).

۳ . پس از انجام دو مرحله قبل، دوباره مقدار کمی روغن را به کل آلت تناسلی و بیضه مالیده و از قسمت زیرین به سمت بالا ماساژ دهید .

۴. سپس جهت جلوگیری از کثیف شدن لباس سلفون و یا کیسه فریزر تمیز را روی موضع انداخته و پس از یک الی سه ساعت شستشو دهید (درصورت لزوم از صابون و یا شامپو بچه استفاده کنید).

۵. ترجیحا روزی یک الی دو مرتبه مراحل فوق تکرار شود.

 

نکات مهم در مصرف این روغن جهت افزایش سایز سینه در بانوان

۱. این روغن علاوه بر افزایش سایز، از افتادگی سینه جلوگیری کرده و موجب سفت شدن آن نیز می گردد.

۲. اگر قصد استفاده از روغن خراطین جهت افزایش حجم سینه را دارید بهتر است هر شب قبل از خواب یک لیوان عرق یا دم کرده رازیانه را با کمی عسل مخلوط کرده و میل کنید.(به غیر از ایام عادت ماهانه)

۳. بهتر است قبل از مصرف حوله ای را داغ کرده و به وسیله آن در مدت سه الی پنج دقیقه سینه را کمپرس گرم کنید؛ این عمل جهت باز شدن منافذ پوست و جذب سریع روغن میباشد.

روغن خراطین و افزایش حجم سینه

روش مصرف روغن خراطین جهت افزایش سایز سینه در بانوان

۱. در پنج دقیقه اول مقدار کافی از روغن خراطین را روی سینه به خوبی به شکل دورانی ماساژ دهید. درصورتیکه در این زمان روغن جذب سینه و دست شد باید روغن را مجددا شارژ کنید، به طوریکه دست به راحتی بر روی آن بلغزد.

۲. در پنج دقیقه دوم ماساژ، دست را دور سینه حلقه کرده و از انتها به سمت جلو بکشید. به جای انجام این مرحله میتوانید از دستگاه بادکش نیز بهره بگیرید. استفاده از بادکش بر روی سینه علی رغم افزایش تاثیر روغن خراطین ممکن است موجب ایجاد کبودی های خفیفی شود؛ این کبودی ها گذرا بوده و بعد از یک هفته محو می شود.

۳ . پس از انجام دو مرحله قبل، دوباره مقدار کمی روغن را به کل سینه مالیده و از قسمت زیرین به سمت بالا ماساژ دهید .

۴. سپس جهت جلوگیری از کثیف شدن لباس سلفون و یا کیسه فریزر تمیز را روی موضع انداخته و پس از یک الی سه ساعت شستشو دهید (درصورت لزوم از صابون و یا شامپو بچه استفاده کنید).

۵. ترجیحا روزی یک الی دو مرتبه مراحل فوق تکرار شود.

 

روغن خراطین اصل قانون
خرید روغن خراطین قانون

 

روغن خراطین چه مدت باید روی پوست باقی بماند؟

اگر پوستتان چرب و مستعد آکنه نیست و با مصرف روغن دچار التهابات پوستی نمی شوید بهتر است هر شب هنگام خواب از این روغن استفاده کرده و صبح ها هنگام برخواستن از خواب شستشو دهید. در هنگام استفاده از این روغن در سایر ساعات روز با توجه به شروط گفته شده بهتر است دو الی سه ساعت روی پوست باقی بماند.

روغن خراطین بهتره یا روغن زالو ؟!

یکی از روغن هایی که اثربخشی مشابه روغن خراطین دارد روغن زالوست. استفاده از این روغن برای افزایش حجم آلت تناسلی مردانه اثربخشی مناسبی دارد و با افزایش گردش خون در محل مورد استفاده به فرآیند حجم دهی کمک میکند. با بررسی دقیق تر خواص روغن زالو و مواد موثره تشکیل دهنده آن میتوان به این نتیجه رسید که استفاده از این روغن در کنار روغن خراطین می تواند سرعت و کیفیت حجم دهی را بهبود ببخشد.

میکس روغن خراطین و زالو

به علت خواص مکمل روغن خراطین و زالو توصیه می شود روغن خراطین به صورت میکس شده (مخلوط) با روغن زالو استفاده شود تا مصرف کننده از خواص هر دو روغن بهره ببرد.

 

استفاده از دارچین و زنجبیل در روغن خراطین !

به علت بوی نامطبوع روغن خراطین که برای بعضی مصرف کنندگان غیر قابل تحمل است برخی از تولید کنندگان در فرمول ساخت این روغن از دارچین استفاده میکنند تا بوی بد آن را کمی بهبود ببخشد.

برخی نیز برای افزایش قدرت یا سرعت حجم دهی از زنجبیل ، جوز هندی و سایر گیاهان دارویی با طبع بسیار گرم در فرآیند ساخت روغن خراطین استفاده میکنند.
باید توجه داشت که استفاده از این ترکیبات در روغن خراطین ضمن کاهش بوی نامطبوع و افزایش سرعت حجم دهی طبع روغن را به شدت گرم تر میکند، به طوریکه بسیاری از مصرف کنندگان در اثر استفاده از این روغن دچار جوش های پوستی و قرمزی و التهاب های شدید می شوند؛ بنابراین استفاده از این ترکیبات در فرمول ساخت روغن خراطین مانند شمشیری دو لبه است که در عین سود دهی میتواند موجب ایجاد ضرر نیز شود!
توصیه ما عدم استفاده از این ترکیبات در فرمولاسیون آن می باشد؛ چرا که روغن خراطین خالص به تنهایی از سرعت و قدرت حجم دهی خوبی برخوردار بوده و نیازی به اضافه کردن این ترکیبات به علت عوارض ذکر شده نمی باشد.

 

تاثیر خراطین روی ترک های پوست ؛ راست یا دروغ؟!

یکی از مواردی که معمولا فروشندگان روی آن بسیار مانور میدهند تاثیر روغن خراطین در رفع ترک های پوستی (استرچ مارک) است که معمولا در اثر چاقی و لاغری های ناگهانی، زایمان و یا غیره به وجود می آید.

معمولا بیان چنین خواص اعجاب انگیزی با نیت تحت تاثیر قراردادن مصرف کنندگانی است که راههای زیادی را برای رفع این مشکل پیموده اند و نتیجه ای نگرفتند.
واقعیت این است که این روغن تاثیری در محو کامل خطوط شکم و بازو یا همان استرچ مارک ندارد و تنها میتواند آنها را اندکی بهبود ببخشد. بنابراین اگر به دنبال رفع کامل این ترک های پوستی هستید بهتر است زیر نظر متخصص طب سنتی از روش های دیگر استفاده نمایید.

روغن خراطین و ترکهای پوستی

چه مواردی اثر بخشی روغن خراطین را سرعت می بخشد؟

۱. استفاده از بخور افسنطین:

استفاده از بخور گیاه افسنطین به مدت بیست دقیقه قبل از استفاده از این روغن باعث افزایش گردش خون در پوست و افزایش روند حجم دهی میگردد. توجه داشته باشید که استفاده از این روش تنها مختص به مواقعی است که قصد حجم دهی و پُر کردن صورت را داشته باشید.

۲. استفاده از روغن زالو در کنار روغن خراطین:

(مخصوصا هنگامی که جنسیت مصرف کننده مذکر باشد) باعث جوابدهی مطلوب تر این روغن می شود. بنابراین اگر قبلا از روغن های خراطین استفاده نموده و تاثیر محسوسی احساس نکرده اید، این بار از ترکیب روغن خراطین و زالو استفاده نمایید.

۳. استفاده از بادکش:

استفاده از بادکش بر روی پوست قبل و بعد از استفاده از روغن خراطین باعث افزایش حجم دهی و کسب نتیجه مطلوب می شود. دقت داشته باشید که استفاده از بادکش بر روی پوست صورت می تواند موجب ایجاد کبودی خفیف یا التهاباتی شود، هرچند ایجاد این این کبودی ها مشکلی ایجاد نکرده و پس از چند روز برطرف می شود.

بادکش کردن و روغن خراطین

۴. گرم‌ کردن محل مورد نظر:

گرم کردن با کیسه آبگرم یا با حوله داغ قبل از استفاده از این روغن باعث افزایش خون رسانی شده و با باز کردن منافذ پوست و جذب سریعتر روغن اثربخشی آن را بهبود می بخشد.

۵. استفاده از عرق یا دم کرده رازیانه:

استفاده از گیاه رازیانه به علت دارا بودن استروژن گیاهی مخصوص بانوان بوده و باید از مصرف آن در ایام عادت ماهانه پرهیز شود. قبل از شروع به مصرف رازیانه در صورت وجود اختلالات هورمونی و یا مصرف داروهای خاص، حتما با پزشک خود مشورت نمایید.

معایب و عوارض روغن خراطین

روغن خراطین روغنی به اصطلاح با طبع گرم است؛ گرم بودن طبع این روغن می تواند در برخی افراد که مزاج گرمی دارند باعث التهاب یا ایجاد جوش های پوستی شود.

برخی از متخصصان پوست و مو در مواجهه با این التهابات (به دلیل شباهت این عوارض با قارچ های پوستی) علت مشکل را اشتباه تشخیص میدهند. واقعیت این است که علت اصلی بروز این جوش ها به دلیل طبع گرم مصرف کننده و طبع گرم روغن است که جوش هایی همانند جوش هایی که در اثر مصرف خرما به وجود می آید را پدید می آورد.

راه حل رفع جوش های پوستی بعد از مصرف روغن خراطین

برای رفع این مشکل پنبه ای را آغشته به سرکه کرده و قبل و بعد از مصرف روغن به محل استعمال بمالید. همچنین در صورت حساس بودن پوست اجازه ندهید این روغن بیش از دو ساعت بر روی محل استفاده باقی بماند.

همچنین بهتر است قبل از استفاده از روغن خراطین، این محصول بر روی قسمتی از پوست تست شود و در صورت وجود حساسیت (نادر است) با پزشک خود مشورت کنید.

روغن خراطین و جوش

دوره مصرف روغن خراطین؛ چند روزه یا چند ماهه؟!
تاثیر گزاری روغن خراطین ؛ دائم یا موقت؟!

اگر سابقه مصرف داروهای گیاهی برای درمان را داشته باشید حتما می دانید که اثرگزاری این داروها به سرعت داروهای شیمیایی نیست، به طوری که برخی ازین داروها برای نمایان شدن اثر خود به حداقل چهل روز زمان احتیاج دارند!

ولی تفاوت بزرگی که بین داروهای گیاهی و شیمیایی وجود دارد تفاوت در تاثیرگذاری دائمی و موقت این داروهاست.

به طور مثال داروهای شیمیایی که برای درمان ریزش مو (فیناستراید، ماینوکسیدیل و…) یا برخی مشکلات روحی مانند افسردگی به کار می روند در صورت قطع مصرف باعث بازگشت علایم می شوند، درحالیکه بیشتر داروهای گیاهی در صورت تجویز درست با اتمام دوره مصرف (که اغلب طولانی است) باعث حل ریشه ای مشکل مربوطه و درمان کامل می شوند.
این روغن که زیرمجموعه ای از داروهای طبیعی و سنتی است نیز در همین دسته طبقه بندی می شود. به طوری که دوره مصرف روغن خراطین خالص بین چهل تا نود روز بوده و پس از اتمام دوره مصرف اثربخشی خود را حفظ میکند.

برخی تولید کنندگان در فرمولاسیون خود از برخی داروهای شیمیایی همچون کورتون استفاده میکنند که زمان اثر بخشی روغن را به شدت سریع میکند؛ اگرچه این روغن ها با ایجاد پف مصنوعی حس حجم دهی را به مشتری القا می کنند، ولی با پایان یافتن دوره مصرف باعث عوارض بسیار چون افتادگی پوست و … خواهند شد.
پس اگر قصد استفاده از روغن خراطین خالص را دارید حتما با حوصله و پشتکار، دوره مصرف را تکمیل نمایید.

 

 

شیاف ماریانا قانون
بیشتر بخوانید : همه چیز در مورد ماریانا !

 

تفاوت کرم خراطین با کرم خاکی

گاهی در برخی از سایت ها گونه هایی از کرم ها به خصوص ورمی کمپوست یا ایزینیافتیدا که در ایران به وفور پرورش و یافت می شود به عنوان کرم خراطین معرفی می شود؛ در صورتی که کرم خراطین گونه ای خاص از کرم خاکی می باشد که از لحاظ خصوصیات فیزیکی مانند طول و قُطر و همچنین مواد موثره با ایزینیافتیدا تفاوت دارد.

کرم خراطین ، کرم هایی سرخ رنگ با نژادی خاص هستند که در برخی زمینهای نمناک وجود دارند. این کرم ها بزرگتر و قطور تر از کرم های خاکی (باغچه) هستند و بیشتر در هندوستان یا پاکستان پرورش داده میشوند.
کرم خراطین معمولا به صورت خشک شده در روغن پایه فرآوری می شود، درحالیکه ورمی کمپوست (کرم باغچه) که برخی به عنوان کرم خراطین معرفی و استفاده می کنند به صورت تازه در فرآیند ساخت روغن خراطین استفاده میشود که باعث بالا رفتن پروکسید روغن و کاهش کیفیت محصول نهایی می شود. ضمن اینکه مواد موثره کرم های ایزینیافتیدا با کرم خراطین تفاوت دارد که این امر موجب تفاوت محسوس در اثرگزاری روغن های تهیه شده از کرم خراطین و روغن های تهیه شده از سایر انواع کرم ها می شود.

 

 

کرم خراطین شکم پر یا خراطین شکم خالی !

(چه مدل کرمی برای تهیه روغن خراطین مناسب است؟)

شاید برای شما هم سوال شود چه نوع کرمی در فرآیند ساخت روغن خراطین استفاده می شود. به عبارت دیگر کرم مورد استفاده باید چه ویژگی هایی داشته باشد تا محصول نهایی با کیفیت تر شود؟
اول از همه کرم خراطین باید بدون خاک باشد؛ خراطین به علت رشد در محیط گل آلود، پس از خشک شدن مملو از خاک است که باید با شستشوی اولیه و الک کردن این خاک جدا شود.
همچنین کرم های مصرفی باید از نوع شکم خالی یا به اصطلاح روده شویی شده باشند تا کیفیت محصول نهایی بالا باشد. شکمِ کرم های خراطین مملو از خاک است که در طی فرآیندی خاص این خاک تخلیه شده و کرم به صورت تقریبا خالص در می آید. اگر خراطین مورد استفاده از نوع شکم پُر باشد به علت وجود خاک در روغن نهایی، کیفیت محصول اُفت می کند.

 

چرا روغن خراطین روی پوست من اثر ندارد؟

با قاطعیت میتوان گفت هیچ داروی شیمیایی و گیاهی وجود ندارد که تولید کننده آن ادعای اثرگذاری آن دارو بر صددرصد مردم را داشته باشد. به عنوان مثال قرص های مسکن ممکن است سر درد نه نفر از هر ده نفر را بهبود ببخشند.
تجربه نشان داده که روغن خراطین هم ازین قاعده مستثنی نیست و ممکن است مصرف کنندگانی باشند که این روغن در آنها اثر دلخواه را ایجاد نکند.
ضمن بیان این نکته که تاثیر گذاری روغن خراطین در مزاج های مرطوب بیشتر از مزاج های خشک است، لازم است که مصرف کنندگان روغن خراطین (مخصوصا کسانیکه این روغن را برای پُر کردن صورت به کار می برند) قبل از شروع به درمان، کم خونی و یبوست خود را برطرف کنند؛ همچنین بانوانی که ازین روغن استفاده می کنند ضروری است برای نتیجه گیری بهتر هر شب یک استکان عرق یا دَم کرده رازیانه همراه با عسل قبل از خواب (به استثنای دوران قاعدگی) میل نمایند. رازیانه به علت دارا بودن استروژن گیاهی تاثیرگذاری روغن خراطین در حجم دهی اندام ها و صورت را بسیار بهبود می بخشد.

 

روغن خراطین چگونه تهیه می شود؟

چرا روغن خراطین بوی روغن کنجد یا زیتون میده؟!

عمدتا روغن گیری از گیاهان دارویی به چهار روش عمده تقسیم شده که شامل روغنگیری از دانه های روغنی،روغنگیری از برگ های دارویی، روغنگیری از گل های دارویی و روغنگیری از ریشه ها و کِرم ها می باشد.

در نوع اول (روغنگیری از دانه ها) عموما دانه های روغنی (کنجد، سیاهدانه و…) که خود دارای روغن قابل توجهی می باشند، به وسیله دستگاه مخصوص پرس سرد ( کُلد پرس ) فشرده شده و روغنگیری می شوند؛ روغن به دست آمده پس از گذر از مرحله میکروفیلتر (لِرد گیری) آماده بسته بندی و ارائه می باشد.
در سه روش روغنگیری بعدی غالبا ماده انتخاب شده، روغن قابل توجهی نداشته و لازم است جهت استخراج ماده موثره در یک روغن پایه (معمولا کنجد یا زیتون) فرآوری شود.
به عنوان مثال در روغنگیری از روغن بنفشه یا رزماری ، حتی مقادیر زیادی از خودِ گیاه روغن قابل توجهی ندارد. به همین دلیل این گیاهان را در روغنی مانند روغن کنجد یا زیتون فرآوری می کنند تا مواد موثره خود را به این روغن ها پس بدهند.
اگرچه فرآیند روغنگیری از کرم خراطین نیز شبیه روغنگیری از روغن بنفشه می باشد، اما به دلیل بوی نامطبوعی که پس از روغنگیری ساتع می شود و بر بوی روغن کنجد یا زیتونی که به عنوان روغن پایه استفاده شده غالب است معمولا مصرف کننده متوجه بوی روغن پایه نمی شود؛ مگر در مواقعی که نسبت کرم خراطین به کار رفته به روغن پایه کم باشد و بوی کرم خراطین نتواند بر بوی روغن زیتون یا کنجد غالب شود.

 

خراطین پایه کنجد بهتره یا پایه زیتون ؟!

روغن خراطین پایه کنجد به علت گرم بودن طبع روغن کنجد تاثیر بیشتری در حجم دهی اعضا دارد؛ البته باید توجه داشت که گرم بودن طبع روغن کنجد می تواند در افراد گرم مزاج موجب التهاب و جوش های پوستی نیز شود. همچنین روغن خراطین پایه کنجد به مصرف کننده حس چرب بودن پوست را بیشتر القا کرده که این موضوع برای برخی می تواند ناخوشایند باشد.
روغن خراطین پایه زیتون به علت خواص بی نظیر روغن زیتون خالص بر روی پوست میتواند علاوه بر ایجاد فرآیند حجم دهی ، موجب طراوت و جوانسازی پوست نیز شود.
پس با توجه به اهمیت حجم دهی به پوست یا جوانسازی پوستی و نیز با توجه به مزاج مصرف کننده، روغن خراطین مناسب خود را انتخاب کنید.

روغن خراطین تک فاز یا دو فاز چیست؟

فاز بخشی از یک مخلوط است که خواص فیزیکی و شیمیایی آن در تمام قسمت هایش یکسان است.
به عنوان مثال یک لیوان پر از آب یک فاز دارد؛ ولی اگر نیمی از لیوان را پر از یخ کنیم، این لیوان دارای دو فاز ( فازجامد شامل یخ و فاز مایع شامل آب) خواهد بود.
روغن خراطین نیز با توجه به وجود ته نشینی و لِرد یا عدم وجود آن می تواند تک فاز یا دو فاز باشد. معمولا روغن ها پس از صاف شدن و گذر از فیلتر، به صورت تک فاز و یکدست قرار می گیرند.

روغن خراطین دو فاز بهتره یا تک فاز؟
یا
روغن خراطین ته نشین دار بخریم یا صاف شده؟!

استاندارد روغن خراطین و سایر روغن ها این است که کاملا صاف شده و بدون لِرد و ته نشینی باشند؛ این عمل معمولا با دستگاههای مخصوصی به نام فیلتر پرس انجام میشود.
به علت عدم جذب پوستی لِرد، بهتر است که روغن ها صاف و تک فاز شده باشند؛ چراکه روزنه های پوستی آن قدر ریز هستند که حتی اجازه رد شدن ذرات لِرد را از خود نمیدهند.

 

چرا بعضی از روغن های خراطین به صورت لرد دار یا با ته نشین به فروش میرسند؟

بسیاری از تولید کنندگان به علت اثرات روانی که وجود لِرد در روغن بر روی مصرف کننده میگذارد ترجیح می دهند که روغن را به صورت دو فازه و با لِرد و ته نشینی به فروش رسانند ؛ چراکه که مصرف کننده با دیدن لِرد و ته نشینی در روغن خراطین این حس را پیدا می کند که روغن مورد استفاده اصل و خالص است. همچنین وجود لِرد در روغن باعث می شود روغن خراطین غلیظ تر به نظر بیاید.

 

جنس لِرد یا ته نشینی روغن خراطین از چیست؟

در واقع ذرات ته نشین شده در روغن خراطین ، تکه های بسیار ریز از لاشه ی کرم خراطین است که از روغن جداسازی نشده اند.
همان طور که قبل تر هم بیان کردیم (به علت عدم جذب لردِ روغن خراطین بر روی پوست) این ذرات باید با صاف کردن روغن جداسازی و دور ریخته شوند.
بنابراین با توجه به مطالب ذکر شده نتیجه میگیریم که وجود یا عدم وجود لرد و ته نشینی داخل روغن خراطین نمیتواند نشانه ای بر اصالت یا کیفیت روغن خراطین باشد.

ته نشینی روغن خراطین

چرا تمایل به مصرف روغن های حجم دهنده انقدر زیاد شده؟!

تا ده پانزده سال پیش که استفاده از گوشی های هوشمند و وسایل ارتباطی فراگیر نشده بود و پای فیلم ها و کلیپ های پورنوگرافی به گوشی های همراه آنچنان باز نشده بود، تمایل به مصرف روغن های حجم دهنده به میزان امروزی نبود ؛ با فراگیر شدن مشاهده این کلیپ ها مساله نه چندان جدیدی وارد دنیای مردانه و زنانه شد که فروش این روغن ها را به شدت افزایش داد: مقایسه!

ذهن انسان برای بسیاری از موضوعات پارامتر قابل مشخصی جهت قضاوت ندارد و برای جبران این موضوع، از مقایسه کمک میگیرد. به عنوان مثال اگر شخصی با قد دو متر در شهری زندگی کند که میانگین قد انسان ها سه متر است احساس کوتاهی میکند، چرا که ذهن انسان برای کوتاهی و بلندی قد انسان پارامتر مشخصی ندارد و با مقایسه قد انسان های محیط پیرامون، معیار کوتاهی و بلندی را در خود ثبت میکند.
در مورد اندام های جنسی نیز این مطلب صدق کرده و مشاهده مداوم اندام های خاص بازیگران فیلمهای پورن (که اغلب با استفاده از پروتز های سیلیکونی و عملهای جراحی به شدت تغییر شکل داده است) این حس را به بیننده (که این اندام ها را جز در فیلم های پورن نمیتواند ببیند و مقایسه کند) القا می کند که اندازه نرمال سینه ، باسن و آلت تناسلی انسان نیز باید همینگونه باشد!

 

آیا تصوری که در مورد سایز نرمال اندام ها داریم صحیح است؟!

اگر سری به استخرهای عمومی زده باشید مشاهده می کنید که تعداد انسان ها در انواع هیکل ها و با نقص های ظاهری و شکم برآمده و…. آنقدر زیاد است که به ندرت میتوان فردی را با اندام ایده آل مشاهده کرد؛ ولی متاسفانه تصویری که از زنان و مردان در رسانه های تصویری مشاهده میکنیم غالبا تصویر انسان خوش اندام بدون نقص ظاهریست؛ در واقع این تاثیر رسانه باعث عوض شدن معیارهای ذهن ما در مورد ظاهرمان شده است.

 

آمار ها در مورد میانگین سایز آلت تناسلی مردانه چه می گویند؟

آمار های معتبر جهانی متوسط طول آلت تناسلی مردانه در افراد بالغ را در حالت نعوظ (تحریک شده) عددی بین ۱۲ تا ۱۵ سانتی متر می دانند.

طول آلت تناسلی مردانه باید از بالا اندازه گیری شده و از تقاطع پوست زهار(محل رویش مو) با آلت شروع شده و تا انتهای کلاهک ادامه می یابد.
میانگین محیط آلت تناسلی نیز عددی بین ۱۱/۶۶ تا ۱۲/۳ سانتی متر می باشد. (پهنای آلت باید از بخش میانی تنه آلت تناسلی اندازه‌گیری شود)

روغن خراطین و آلت مردان

میزان بزرگتر از حد نرمال آلت تناسلی مردانه چه تاثیری در روابط زناشویی دارد؟

دوستی می گفت “خدا نکند افتخارات کسی در زندگی انقدر کم باشد که اندازه آلت تناسلی اش به یکی از بزرگترین افتخاراتش تبدیل شود!”
برای بسیاری ازمردان داشتن آلت تناسلی بزرگ نشانه ی قدرت است وحس اعتماد به نفس آن هارابالا می برد.
تحقیقات زیادی درباره رابطه اندازه آلت تناسلی و رضایت شریک جنسی انجام شده و تقریباً همگی آن‌ها به این نتیجه رسیده‌اند که چنین ارتباطی وجود ندارد یا اگر وجود داشته باشد تأثیر آن چندان زیاد نیست. همچنین مطالعه‌ای در سال ۲۰۰۳ نشان داده که تنها ۵۵٪ مردان از اندازه آلت تناسلی خود راضی هستند و این در حالی است که ۸۵٪ زنان از اندازه آلت تناسلی شریک جنسی خود راضی بوده‌اند.

 

مجسمه های یونان باستان و آلت تناسلی کوچک!

شاید با دیدن مجسمه های باستانی یونان، برای شما هم سوال شده باشد که چرا این مجسمه ها دارای آلت تناسلی کوچک هستند! یونانیان باستان به پرستش بدن مرد در قالب مجسمه شهره اند. مجسمه هایی که در آنان مردان قدرتمند و برجسته، با پیکر هایی درشت و ماهیچه های کشیده بازنمایی شده اند. این پیکرها گهگاه ملبس در پارچه اند اما اغلب برهنه هستند. برای چشمان بیننده ی معاصر، بدن‌های این مجسمه ها ایده آل اند؛ به جز یک چیز: عضو اصلی!

یونانیان باستان برای این انتخاب زیبایی شناسانه دلایل خودشان را دارند. اگر به یونان چهارصد سال پیش از میلاد برگردیم میبینیم که آلت های بزرگ نه تنها مطلوب نیستند بلکه حتی نشان استقامت و قدرت نیز نمیباشند.

آلت‌های بزرگ، مبتذل و خارج از عرف فرهنگی آن دوران بوده و به دنیای وحشی تعلق داشته اند. در داستان های یونانی، احمق ها و دیوها آلت های بزرگ داشته اند. این بازنمایی در مورد مصریان که دشمن دیرین یونانی ها بوده اند نیز چنین است!

از دید یونانیان باستان، داشتن آلت تناسلی بزرگ نشانه ی توحش بوده و داشتن آلت تناسلی کوچک، نشانه خویشتن داری بیشتر و هوش بالاتر بوده است.


 روغن خراطین اصل چه رنگیه؟!
یا
روغن خراطین تیره بهتره یا روشن ؟!

یکی از روش های تشخیص اصالت روغن خراطین که در اکثر سایت های فروش روغن بیش از حد بر آن تاکید می شود روش تشخیص رنگ روغن خراطین می باشد ؛ به احتمال زیاد در این روش به شما گفته میشود که روغن خراطین برای اصالت و خلوص باید قهوه ای ، زرد کهربایی یا حتی قرمز رنگ باشد!
جالب اینجاست که این روش بین تمامی روش های تشخیص روغن خراطین اصل از غیر اصل از دقت بسیار پایینی برخوردار است، چرا؟!
زیرا رنگ روغن خراطین بسته به مواد اولیه مصرفی ، روغن پایه ، روش فرآوری و حتی درجه حرارتی که در طی فرآوری می بیند از زرد روشن تا قهوه ای سوخته متغیر است؛ حتی ممکن است در بعضی مواقع رنگ مصنوعی به روغن خراطین اضافه کرده باشند.
بنابراین اگر روغن خراطینی که خریدید روشن یا تیره رنگ است دلیلی بر اصل یا تقلبی بودن محصول نیست.
فراموش نکنید که قرمز بودن رنگ روغن خراطین میتواند نشانه ای از به کار بردن کورتون در فرمولاسیون روغن خراطین باشد که استفاده از روغن خراطین کورتون دار علی رغم ایجاد حجم دهی سریع تر ، به علت پفی که به صورت مصنوعی و موقت ایجاد میکند در آینده عوارضی چون افتادگی پوست و… را در بر خواهد داشت.

 

بوی روغن خراطین؛ ملایم یا تند؟!

قالب روغن های خراطین به علت استفاده از کرم خراطین بوی نامطبوعی دارند. گاهی این بو به قدری تند و آزاردهنده است که برخی از مصرف کنندگان حساس (به خصوص بانوان) نمی توانند دوره درمان با این روغن را تکمیل کنند. برخی از تولید کنندگان برای رفع این مشکل مقدار کمی اسانس های شیمیایی به روغن اضافه میکنند که علی رغم رفع مشکل بوی نامطبوع میتواند عوارضی را برای مصرف کننده ایجاد کند.

بوی روغن خراطین

ویژگی های روغن خراطین اصل و تقلبی

سایت های اینترنتی مربوط به فروش روغن خراطین را که زیر و رو کنیم ، هر کدام یک یا چند ویژگی را برای تشخیص روغن خراطین اصل معرفی می کنند که اکثرا به جای ذکر ویژگی های روغن خراطین اصل به ذکر ویژگی روغن هایی که خود عرضه می کنند به عنوان روغن خراطین اصل می پردازند؛ به طوری که ممکن است بعضی از ویژگی هایی که در یک سایت میخوانیم با مطالب سایت های دیگر در تناقض باشد!
در ادامه با کنار گذاشتن روش های غیر مطمئن مانند بررسی ویژگی های فیزیکی (رنگ ، بو و غلظت و…) که در سایر مطالب علت غیر قابل اطمینان بودن آن را ذکر کرده ایم ، چند روش رایج تشخیص کیفیت روغن خراطین را بررسی می کنیم:

بهترین روش: فروشنده مطمئن!

عسل فروش ها مثال خوبی برای پیدا کردن عسل مرغوب و خالص دارند: “به جای تلاش برای پیدا کردن عسل خوب، به دنبال عسل فروش مطمئن باش!”
در واقع بهترین و منطقی ترین روش پیدا کردن عسل مطمئن هم همین راه است؛ سایر روش ها و آزمایشات یا پر هزینه اند یا احتمال تقلب در فروش عسل را به صفر نمیرسانند.
در مورد پیدا کردن روغن خراطین اصل هم این موضوع صدق میکند؛ به جای تلاش برای پیدا کردن روغن خراطین اصل به دنبال فروشنده مطمئن و معتبر باش!

آنالیز آزمایشگاهی

آنالیز آزمایشگاهی ؛ قابل اعتمادِ پرهزینه!

یکی از مطمئن ترین روش ها برای خرید روغن خراطین اصل، گرفتن آنالیز آزمایشگاهی و مقایسه داده ها با رفرنس های معتبر است. این کار علی رغم ایجاد اطمینان از اصالت روغن ، پرهزینه است و نیاز به دانش جهت تحلیل داده های آزمایشگاهی دارد.
دقت داشته باشید که آنالیز های آزمایشگاهی روغن خراطین حتما باید با دستگاه های تخصصی (همچون کراماتوگراف گازی و…) انجام شود تا قابل تحلیل و دقیق باشد.

قضاوت روغن خراطین بر اساس قیمت؛ درست یا غلط؟!

در ذهن برخی از ما حک شده که هرچیزی که گرانتر است لابد کیفیت بهتری هم دارد. به همین دلیل اگر دو مدل یکسان از روغن خراطین را که یکی قیمت بیشتری دارد به ما معرفی کنند، ناخوداگاه ذهنمان به این سمت میرود که لابُد روغن گرانتر کیفیت بیشتری دارد!

جمله حکیمانه ” هیچ ارزانی بی حکمت و هیچ گرانی نشانه اصالت نیست” را در هنگام خرید روغن خراطین به یاد داشته باشید.
ارزانتر بودن برخی از نمونه های روغن خراطین میتواند به علل مختلف از جمله خرید مستقیم از تولید کننده و حذف واسطه ها یا بالعکس استفاده از مواد اولیه کم کیفیت در فرمولاسیون باشد.
بنابراین اعتماد به قیمت روش صحیح و مطمئنی برای تشخیص کیفیت کالا نیست.

 

نتیجه گیری:

اگر بتوانید فروشنده مطمئن ، قابل اعتماد و با سابقه خوبی را پیدا کنید و روغن خراطین را از چنین فروشنده ای تهیه کنید که چه بهتر! وگرنه به ناچار یا به تبلیغاتی که در رسانه ها میشود اعتماد کنید یا از دوست و آشنای مورد اعتمادی که از روغن خراطین خاصی استفاده کرده و جواب گرفته، راهنمایی بخواهید.
فراموش نکنیم که مهم ترین فاکتور کیفیت روغن خراطین ، جوابگیری مناسب و دلخواه از این روغن است

10 پاسخ

   1. سلام فاطمه عزیز
    خیلی ممنون از نظری که ثبت کردید امیدواریم بقیه مطالب هم برای شما و دوستان دیگر مفید واقع بشه. سپاس از همراهیتون

 1. من روغن خراطین میزنم به لب شب ها
  گاهی احساس میکنم مزه ش داخل دهان هم میره
  ممکنه ضرر داشته باشه؟
  چون طولانی مدت استفاده میشه

 2. سلام . روغن خراطین که استفاده میکنم داخلش آب رفته . ممکنه خراب شده باشه؟ تاثیرش از بین رفته؟

  1. دوست عزیز
   خیر؛ ظرف مدت حداکثر یکماه از باقیمانده روغن استفاده کنید و در جای خشک و خنک نگهداری شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مرتبط